Японський день у Музеї: гравюри, «Чіо-Чіо-Сан» і чайна церемонія-Музей українського живопису

Японський день у Музеї: гравюри, «Чіо-Чіо-Сан» і чайна церемонія.

У Музеї українського живопису 26 травня було відкрито вражаючу виставку традиційної японської гравюри «Відбиток сонця, що сходить». Церемонія відкриття експозиції перетворилася на вечір знайомства з екзотичною культурою Японії.

Японський день у музеї: ми шукали по крихтах, реставрували, оформлювали і вивчали. Зробили прекрасну експозицію, спеціальне освітлення залів і цікавий сценарій відкриття, аби зануритися в атмосферу японської культури.

Усі роботи з колекції Музею — оригінали. Датовані кінцем 18, початком 19 століття. Подібним зібранням не може похвалитися жоден музей України.

0

1

2

3

4

105

Тон вечірці задали актори Дніпропетровського академічного театру опери та балету — заслужений артист України Сергій Голон та Наталя Сандак, які виконали уривок з опери «Чіо-Чіо-Сан».

5

6

Коли ми чуємо — Японія, то відразу уявляємо Театр Кабуки, прекрасних гейш, сакуру, що квітне, і, звичайно, ж безстрашних самураїв. Тому ми завбачливо запросили до музею справжніх самураїв. Спортсмени з Центру японської культури «Фудошинкан»  продемонстрували елементи бойового мистецтва — фехтування Канторі Синтерю.

8

9

Для журналістів та гостей про усі тонкощі та нюанси колекції розповідала заступник директора Музею українського живопису з наукової частини, мистецтвознавець Людмила Тверська.

10

11

Особливим гостем на церемонії відкриття став професор-сходознавець Андрій Накорчевський. Пан Андрій багато років живе і викладає у Токіо. Колекцією був приємно вражений. Люб’язно погодився записати коротенькі культурологічні відеокоментарі для музейного архіву.

12

14

13

15

І вже під завісу для усіх гостей у дальніх залах Музею відбулася чайна церемонія. Бажаючі мали змогу стати її повноцінними учасниками. Тут усе було за законами жанру. Бо акцію підтримав Японський центр. Японська чайна церемонія не має аналогів в жодній країні світу. Більше 12 століть японці п’ють чай. Спочатку японці обходились сортами дуже низької якості, — їх привозили з Китаю. І вже XII століття, коли монах Ейсей відкрив, що китайський чай можна культувати на півдні Кіото, — японська чайна церемонія почала набирати обертів.

Якщо ви маєте цікавість та бажання — приходьте до музею. По суботах плануємо майстер-класи з чайної церемонії. Цікаво. Затишно і по всіх правилах.

20

19