«Я не спочиваю на лаврах, я прийшла до Вас вчитися» -Музей українського живопису

«Я не спочиваю на лаврах, я прийшла до Вас вчитися»

З червня у Музеї українського живопису працює знаний мистецтвознавець, заслужений працівник культури Людмила Тверська.

Вона багато років керувала Дніпропетровським художнім музеєм, написала неймовірну кількість рецензій та передмов до художніх альбомів, з легкістю може упізнати художника по манері накладання фарби, стилістиці, композиційному рішенню та кольоровій гаммі. Історія мистецтв - це її царина, її гавань, її життя. «Для Музею українського живопису такий співробітник на посаді заступника директора з наукової роботи - неймовірний скарб», - каже засновник музею Олег Наумов.

Сама Людмила Володимирівна відразу заявила: «Я прийшла аби вчитися у всіх вас, молодих, завзятих, креативних. Усі мої регалії, звання та нагороди - це добре. Але я не з тих, хто почиває на лаврах. Вчитися потрібно протягом усього життя».

У планах Людмили Володимирівни цілий спектр завдань. Вона вже почала впроваджувати каталогізацію бібліотеки. Сортує літературу по видам, жанрам, стилям, напрямкам образотворчого мистецтва, художнім школам та персоналіям художників. Серед основних завдань - комплектування фондів (закупки, обміни). Відвідини майстерень художників. Детальне вивчення музейної колекції. Каталогізація та паспортизація існуючого фонду картин. Пані Тверська планує займатися й науковою діяльністю. Професійна мистецтвознавча оцінка цінна для будь-якого художника. Альбоми, каталоги, буклети з рецензіями від пані Тверської - це вже ґрунтовні роботи. Дослідницькі статті по знакових творах у профільних виданнях. Матеріалам Тверської завжди раді видання «Образотворче мистецтво» та «Музейний провулок». При формуванні виставкових експозицій в Музеї українського живопису Людмила Володимирівна завжди готова дати доцільну пораду. Її художній смак добре відомий серед музейників.

Людмила Володимирівна, вже активно включилася у роботу. Читає лекції з історії виникнення техніки художньої емалі на Музейних майстер-класах, що їх проводить Станіслав Юшков у майстерні гарячої емалі.

Враховуючи той факт, що Музей українського живопису активно набирає популярності і до нього прикута увага ЗМІ, як регіональних так і загальнонаціональних, пані Тверська гармонійно увійшла у список популярних спікерів, які дають інтерв’ю від Музею. Людмила Володимирівна може дати ґрунтовну мистецтвознавчу оцінку будь-якому музейному арт-проекту та роботам художників, що виставляються у стінах Музею.

Ірина Скосар, журналіст

Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Вхід - вільний