Емоційно-чуттєва та культурна еквілібристика живопису.
Мікрокосмос художника, який ставить питання: КИМ ти вийдеш із Мангрів, і Що зможеш дати іншім?
Філософ людського буття Валерій Шкарупа представляє проект «Мангри».
Глава 3. Валерій Шкарупа
Це підсумковий етап циклу «Внутрішня Монголія», «Саргаси» (2013), ІХТИС (2012), «Висліди стомленостей» (2011), в яких автор звертається до теми вузлових точек взаємодії людини та Природи.
В проекті «Мангри» джерелом натхнення для художника став особливий мікросвіт – вічнозелені листяні ліси, що ростуть у приливно-відливній межі морського узбережжя у тропічних та екваторіальних широтах, а також у зонах з помірним кліматом, там, де цьому сприяють теплі течії.
Це так звана прикордонна зона, що захищає живий світ з одного боку від землі, а з іншого боку – від моря. У цій зоні тепло та комфортно. Наче цей невидимий світ лагідно накрили сіткою, і під нею зростають цілі покоління живих організмів – риб, молюсків, птахів, звірів, які у майбутньому розселяться як на землі, так і в морі.
Дивні особливості мангр увійшли у легенди і дають привід для роздумів над місцем людини в Ойкумені.
Хто я, як живу, завдяки чому (або кому) виживаю у жорстокому світі? Що роблю і які наслідки моїх дій? Чи даю я тепло та захист людям, світу, який мене оточує? Питання, які століттями ставить собі людина (Homo sapiens), мисляча людина, і які наразі, як ніколи, потребують відповідей.
Мистецтвознавчий коментар належить автору експозиції – художнику Валерію Шкарупі
«Кіклади» (тетраптих), 2009. Полотно, левкас, акрил, олія
«Кліматис», 2016. Полотно, левкас, акрил, олія
«Синьо-жовне» (диптих), 2016. Полотно, левкас, акрил, олія
«Рівнодення», 2007. Полотно, левкас, олія
Музей українського живопису у Дніпрі представляє з 7 квітня по 25 травня виставку творів трьох самобутніх митців київської художньої школи — Леоніда Берната, Олексія Малих, Валерія Шкарупи.
Отже, чекаємо у гості. Аби насолоджуватися, думати та заряджатися позитивними емоціями.