І вже з 5 квітня дніпровці матимуть можливість познайомитися з творчістю Матвія Вайсберга, Олексія Малих, Валерія Шкарупи та Леоніда Берната. Кожен має власне концептуальне мислення, енергетичне наповнення, свою тематику.
Матвій Вайсберг
Проект «Стіна» — це революція гідності очима художника, який був учасником кривавих подій на Майдані.
Стіна – це звернення до людей, спроба об’єднати небайдужих незалежно від прописки, національності та рідної мови.
Експозиція, яку бачив Берлін, Лондон та Нью-Йорк.
Правда крізь серце, муки й сльози…
Художник широкої палітри. Він на слуху в Україні та поза її межами завдяки проекту «Стіна». Проект, як відгомін подій на Майдані, у яких Матвій брав безпосередню участь. Матвій у власному неповторному стилі оживив вогнища, які спалахували під час сутичок мітингарів з представниками влади. Робота була не простою, — зізнається художник, втім вкрай необхідною. «Для мене це війна. А картини – діставання заноз з самого серця».
Матвій Вайсберг один з визнаних майстрів українського мистецтва. Його перша персональна виставка відбулася 1990 році. Сам маестро називає себе «київським ар’єргардом». Ар’єргард у його розумінні – мистецтво послідовне фігуративне, антропологічне та персоніфіковане.
Малих Олексій – майстер живопису та левкасу представить скульптурну серію «Ровер для Повітрулі»
Це праслов’янський міф, забутий світ, утаємничені істоти.
Лейтмотивом проекту автор заявляє усім в очі й вуха – кожна жива істота має права на крила!
Малих у мистецтві десь посередені між суворо-провінційним мистецтвом та не зовсім веселим наївом. Малих – трансформує космічну енергію. Зцілює хворих, веселить серце здоровим. Кажуть від дотику до його живопису можна навіть завагітніти. Малих не робить кар’єру, не має титулів, звань чи орденів. Художник вважає: «У поета повинна бути не кар’єра, а доля»
Олексій Малих. Колиска для кицьки, 2016, дерево, левкас, метал, 70х20
Олексій Малих. Секрет із русалкою, 2013, дерево, левкас, 60х80Секрет_n
Олексій Малих. Риби, 2016, дерево, левкас, метал, 25х85
Валерій Шкарупа – представлятиме проект «Мангри». Це емоційно-чуттєва та культурна еквілібристика живопису. Мистецтво, що дозволяє бачити, відчувати внутрішній світ людини, яка незахищена у великому Всесвіті. «Мангри», як мікрокосмос художника, який ставить питання: КИМ ти вийдеш із Мангрів і Що зможеш дати іншім?
Валерій Шкарупа художник архаїчний наскрізь. Він робить так, що стародавній світ архаїки, мерехтить навколо актуальних проблем сучасного світу. Він — «полінезійський» художник. Розкладає свої поліптихи, повні загадкових символів та древніх знаків, як чаклун розвішує магічні аксесуари. Він завжди з прихованою недовірою ставиться до символів-знаків давно сгинувших культур: «Жили вони тоді, чого тепер тривожити? Просто холодна гра розуму?»…
Валерій Шкарупа. Саргасси (триптих), 2013, полотно, левкас, акрил, олія, 3х100х80
Валерій Шкарупа. Путешествие на Восток, 2009, холст, левкас, акрил, масло, 150х140
Валерій Шкарупа. Киклади, тетраптих, 2009, полотно, левкас, акрил, олія. 150х450
Леонід Бернат — художник, що змішує православні, радянські та казково-світські, образи. Дотепний комбінатор, насмішкуватий деструктор, одухотворений міфотворець. Балансує між елітними знаннями і живими враженнями від репродукцій у журналах.
Художня мова, цього химерного казкаря із дитячим поглядом на життя зачаровує. Його левкаси коштують великих грошей і за ними клієнти вишукуються у черги. В його роботах завжди присутній артистизм. Художник відчуває попередні естетичні епохи як витоки своїх власних пластичних пошуків і тепер у своїй творчості створює особливий світ, видимий лише йому, – несподіваному спадкоємцю особливих знань попередніх майстрів.