Весняні перспективи -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Весняні перспективи

alt
Музей українського живопису акумулює на власних виставкових майданчиках найкращі мистецькі зразки українського живопису. У 2017 музей робить ставку на кращих представників сучасної художньої київської школи.

 

І вже з 5 квітня дніпровці матимуть можливість познайомитися з творчістю Матвія Вайсберга, Олексія Малих, Валерія Шкарупи та Леоніда Берната. Кожен має власне концептуальне мислення, енергетичне наповнення, свою тематику.

Матвій Вайсберг

Проект «Стіна» — це революція гідності очима художника, який був учасником кривавих подій на Майдані.

Стіна – це звернення до людей, спроба об’єднати небайдужих незалежно від прописки, національності та рідної мови.

Експозиція, яку бачив Берлін, Лондон та Нью-Йорк.

Правда крізь серце, муки й сльози…

 3013

Художник широкої палітри. Він на слуху в Україні та поза її межами завдяки проекту «Стіна». Проект, як відгомін подій на Майдані, у яких Матвій брав безпосередню участь. Матвій у власному неповторному стилі оживив вогнища, які спалахували під час сутичок мітингарів з представниками влади. Робота була не простою, — зізнається художник, втім вкрай необхідною. «Для мене це війна. А картини – діставання заноз з самого серця».

Матвій Вайсберг один з визнаних майстрів українського мистецтва. Його перша персональна виставка відбулася 1990 році. Сам маестро називає себе «київським ар’єргардом». Ар’єргард у його розумінні – мистецтво послідовне фігуративне, антропологічне та персоніфіковане.

Вайсберг-

Малих Олексій – майстер живопису та левкасу представить скульптурну серію «Ровер для Повітрулі»

Це праслов’янський міф, забутий світ, утаємничені істоти.

Лейтмотивом проекту автор заявляє усім в очі й вуха – кожна жива істота має права на крила!

Малих у  мистецтві десь посередені між суворо-провінційним мистецтвом та не зовсім веселим наївом. Малих – трансформує космічну енергію. Зцілює хворих, веселить серце здоровим. Кажуть від дотику до його живопису можна навіть завагітніти. Малих не робить кар’єру, не має титулів, звань чи орденів. Художник вважає: «У поета повинна бути не кар’єра, а доля»

 Олексій-Малих--

Олексій Малих. Колиска для кицьки, 2016, дерево, левкас, метал, 70х20

Олексій-Малих

Олексій Малих. Секрет із русалкою, 2013, дерево, левкас, 60х80Секрет_n

Олексій-Малих-Риби

Олексій Малих. Риби, 2016, дерево, левкас, метал, 25х85

Валерій Шкарупа – представлятиме проект «Мангри». Це емоційно-чуттєва та культурна еквілібристика живопису. Мистецтво, що дозволяє бачити, відчувати внутрішній світ людини, яка незахищена у великому Всесвіті. «Мангри», як мікрокосмос  художника, який ставить питання: КИМ ти вийдеш із Мангрів і Що зможеш дати іншім?

Валерій Шкарупа художник архаїчний наскрізь.  Він робить так, що стародавній світ архаїки, мерехтить навколо актуальних проблем сучасного світу. Він  — «полінезійський» художник. Розкладає свої поліптихи, повні загадкових символів та древніх знаків, як чаклун розвішує магічні аксесуари. Він  завжди з прихованою недовірою ставиться до символів-знаків давно сгинувших культур: «Жили вони тоді, чого тепер тривожити? Просто холодна гра розуму?»…

Шкарупа-порт2

Шкарупа-1

Валерій Шкарупа. Саргасси (триптих), 2013, полотно, левкас, акрил, олія, 3х100х80

Шкарупа_-Путешествие-на-Восток,-2009,-холст,-левкас,-акрил,-масло,-150х140

Валерій Шкарупа. Путешествие на Восток, 2009, холст, левкас, акрил, масло, 150х140

Шкарупа

Валерій Шкарупа. Киклади, тетраптих, 2009, полотно, левкас, акрил, олія. 150х450

Леонід Бернат  — художник, що змішує православні, радянські та казково-світські,  образи. Дотепний комбінатор, насмішкуватий деструктор,   одухотворений міфотворець. Балансує між елітними знаннями і живими враженнями від репродукцій у журналах.

Художня мова, цього химерного казкаря із дитячим поглядом на життя зачаровує. Його левкаси коштують великих грошей і за ними клієнти вишукуються у черги.  В його роботах завжди присутній артистизм. Художник відчуває попередні естетичні епохи як витоки своїх власних пластичних пошуків і тепер у своїй творчості створює особливий світ, видимий лише йому, – несподіваному спадкоємцю особливих знань попередніх майстрів.

 

1-1

 

2

 

3

 

4-1

 

Похожие записи: