Вечір пам’яті Миколи Боровського -Музей українського живопису

Вечір пам’яті Миколи Боровського

14 квітня 2015 року виповнилося 85 років від дня народження заслуженого художника України, відомого дніпропетровського живописця Миколи Степановича Боровського (1930-1988).

29 квітня Музей українського живопису продовжив заведену традицію та зібрав гостей на вечір пам’яті, присвячений художникові. Музей – це місце, де твори митця продовжують своє життя, а подібні вечори сприяють збереженню пам’яті про художника завдяки спогадам учнів та колег, мистецтвознавців та, безумовно, друзів і рідних.

Відкрив вечір мистецтвознавець Сергій Несмачний, надавши слово заслуженому працівнику культури Людмилі Тверській, яка особисто була знайома з художником і змогла дати грунтовну характеристику його творчості. Теплими спогадами поділилися донька митця Ольга Боровська та дружина заслуженого діяча мистецтв, художника Анатолія Ткача – Лариса Ткач. Про Боровського-викладача розповів народний художник України Володимир Небоженко. Майстер паперової пластики Ольга Бєлова прочитала власні вірші про живопис, які були навіяні творами М.Боровського.

М.Боровський. "Будівельники", полотно, олія

Сучасникам Микола Степанович запам’ятався значною мірою як майстер, що вперше звернувся до серйозних тогочасних соціальних тем та важливих подій минулого. Картини художника про історію і сьогодення, багатогранні портрети, у яких закарбувалися образи героїв нового часу, без сумніву, вирізнялися на тлі робіт інших художників 1960-70-х рр. Здебільшого сучасники Боровського віддавали перевагу жанрам пейзажу та натюрморту. Микола Боровський отримав упродовж життя ряд нагород за знакові роботи, проте деякі його твори іноді не допускалися до експонування. Причиною тому – надзвичайна реалістичність у зображенні подій, блискуча передача психології та характеру образів, поєднання яких досить часто розвінчувало радянські міфи та виявляло споконвічну невідповідність - «як було, і як має бути»… Сильною мистецькою зброєю в руках художника був не стільки колір, як відтінок. Напівтони частіше можуть передати більше вражень і почуттів.

М.Боровський "Пейзаж", 1985, полотно, олія

У залах Музею українського живопису діє виставка творів М.Боровського із музейного зібрання, а також живописні роботи та етюди із колекції доньки художника Ольги Боровської.

Наша адреса: Дніпропетровськ, вул. Червона площа, 5-А. Музей українського живопису.
Вхід - вільний.
Тел.: /096/ 610 37 96, /099/ 068 31 68, /0562/ 32 04 31