Відкрилась виставка творів Феодосія Гуменюка і Наталії Павленко -Музей українського живопису

Відкрилась виставка творів Феодосія Гуменюка і Наталії Павленко

13 березня 2015 року в Музеї українського живопису відкрилася виставка творів Народного художника України, Лауреата Шевченківської премії Феодосія Гуменюка та його дружини Наталії Павленко.

Вітальним словом відкрив вечір засновник Музею українського живопису Олег Геннадійович Наумов.
Теплі поздоровлення та побажання також висловили: Голова Дніпропетровської організації Національної спілки художників України – Василь Мірошниченко, мистецтвознавці Олена Годенко-Наконечна, Володимир Кулічіхін, Віталій Старченко. Заслужений працівник культури, директор Дніпропетровського Національного історичного музею ім. Д.І.Яворницького Надія Капустіна, а також художники - Григорій Чернета та Анатолій Жежер. Окрасою вечора стали вокально-музичні номери у виконанні Тетяни Окіпної - студентки Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки.

Творчий доробок Феодосія Гуменюка гармонійно поєднує авангард із традиціями. Майстерно користуючись мовою західноєвропейського мистецтва, художник веде оповідь про традиції нашого народу, змальовує славетні сторінки історії України, повсякчас звертаючись до таємниць трипільської та скіфської культур. В роботах митця зупинився час та відбилася вічність. Образи гетьманів відображають славу України. Метафоричні та символічні постаті козаків, дівчат-українок, янголів виступають своєрідним уособленням української ментальності.
Феодосій Гуменюк вдало експериментує із техніками. Акварель, пастель, графітний та кольорові олівці, туш – досить багатий арсенал, застосування якого сповнює мікросвіт творів художника яскравою палітрою барв або, навпаки, виявляє стриманий лаконізм монохромності.
Виразна декоративність, надзвичайна образність творів майстра дуже нагадують мистецтво традиційного українського килимарства. Вдалий композиційний лад, сполучення просторів, гармонійне співіснування героїв, довершеність орнаментів а також відчуття ритму, кольору, фактури якнайкраще характеризують художньо-образну мову робіт Феодосія Гуменюка.

Виставка «Муза і майстер» експонується у залах Музею українського живопису до 15 квітня.

Музей працює: середа-неділя, 11:00 – 19:00
Адреса: Дніпропетровськ, вул. Червона пл., 5-А (поруч із Троїцьким собором).
Вхід – вільний.