Відбувся ювілейний вечір пам’яті Анатолія Костенка -Музей українського живопису

Відбувся ювілейний вечір пам’яті Анатолія Костенка

В Музеї українського живопису 3 квітня вшанували пам’ять чудового дніпропетровського майстра, живописця Анатолія Олександровича Костенка.

29 березня 2015 року виповнилося 95 років від дня народження Анатолія Олександровича Костенка, роки життя та творчості якого пройшли у нашому славному місті. Анатолій Олександрович – визнаний майстер декоративного фрагментарного пейзажу. В Музеї українського живопису заведено добру традицію – проводити тематичні вечори пам’яті, згадуючи корифеїв дніпропетровської школи живопису, відкриваючи їхні імена та творчість для загалу. Ювілейна дата – завжди привід для теплої зустрічі. Цього разу вона відбулася 3 квітня 2015 року. Чи не вперше урочистість пройшла у дещо незвичному форматі, коли офіційна частина заходу поступово перейшла у живу камерну бесіду, до якої жваво долучилися художники та мистецтвознавці.

Відкрив виставку засновник Музею українського живопису Олег Наумов, розкривши таємниці формування колекції творів Анатолія Костенка. Мистецтвознавці Сергій Несмачний, Володимир Кулічіхін, Олена Годенко, Віталій Старченко дали виключно повну характеристику творчості майстра. Вечір доповнила слайд-програма із репродукціями понад 20 полотен із зібрання Дніпропетровського художнього музею. До дискусії долучилися художники Станіслав Юшков, Михайло Кублік, Володимир Симоненко. Цікавою була також розповідь сина художника Сергія Костенка. Зникла завіса невідомості, й постать художника перестала бути утаємниченою.

Народився Анатолій Костенко у с. Іванівка Херсонської області. Отримавши освіту у Харківському художньому інституті, але працюючи на теренах Дніпропетровщини, митець створив ряд робіт, які жодною мірою не нагадували творчість його сучасників. До того ж, він був людиною, яка не визнавала істин, проголошених іншими . Не підкоряючись течії радянського мистецького мейнстріму, автор торував власний творчий шлях. До визначної дати Музей українського живопису підготував фондову виставку живопису Анатолія Костенка, на якій представлено 46 робіт. Ще 9 творів Анатолія Костенка та 2 полотна його дружини Віри Костенко були надані для експонування сином художника. Перед музейниками найближчим часом постає велика робота, пов’язана із дослідженням біографіїї та творчого доробку нашого

Виставка творів Анатолія Костенка експонується в залах Музею українського живопису.

Адреса: Дніпропетровськ, вул. Червона пл., 5-А (поруч із Троїцьким собором).
Музей працює: середа-неділя, 11:00 – 19:00
Вхід – вільний.