Олексій Коваль народився 16 жовтня 1977 р. у Києві. У 1996 р. закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка (клас живопису). У 1996–2002 рр. навчався в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет живопису (майстерня В. І. Забашти).
З 2000 р. працює у сфері монументального мистецтва: близько 100 творів в Україні та за кордоном – фрески, мозаїки, розписи, ескізи вітражів. Співпрацював з українськими та закордонними архітекторами: С. Миргородським, Ю. Остапенко, В. Завгороднею, К. Любек, М. Бізатті.
У 2006 –2009 рр. навчався техніці гарячої емалі у Києві у майстерні Івана Кириченка та вивчав особливості техніки у приватних майстернях Китаю, Індії, країн Європи. З 2009 р. учасник численних симпозіумів, виставок та художніх пленерів. Використовує у своїх роботах мідь, бронзу, срібло, коштовні камені. Твори зберігаються у приватних колекціях України, Італії, Хорватії, Болгарії, Непалу, Індії, Китаю.
Художник розповідає, що техніка емалі на міді включає в себе 24 процеси. Спочатку робиться ескіз. Потім малюнок в натуральний розмір наноситься на картон, далі переноситься на мідь. Мідь занурюють в кислотний розчин, щоб він її роз’їв. Далі вичищають, обпалюють, і тільки після цього наноситься емаль. Залежно від кольору, який хочеш отримати, її кілька разів випікають в печі — від одного до десяти. При різних температурах: тому що один колір згорає, а інший недопікається…
Фантастичні твори київського митця напевне викличуть велику зацікавленість у поціновувачів мистецтва нашого міста. Музей українського живопису запрошує відвідати експозицію Олексія Коваля з 1 грудня.
Чекаємо на Вас!
Фото – Юлія Наумова