Виставка сучасної скульптури від молодих авторів почала свою роботу вчора, 5 грудня.
Експозиція «ВМОзСК» складається приблизно 50 скульптур від 14 авторів з різних куточків України: Києва, Львова, Сум, Чернігова, Львова тощо.
Всі роботи потрапили у виставковий зал після конкурсного відбору.
Організатором проєкту виступила Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура в партнерстві з Музеєм українського живопису.
«Молода скульптура — це сучасне мистецтво, яке апелює саме до мозку. Звідки і наша назва — «ВМОзСК». Скульптура може бути інколи незрозумілою, але протягом виставки буде можливість зустрітися з авторами та поставити свої запитання! Глядачі можуть не погодитися з майстрами, але це не так важливо. Головне, що між ними відбувається контакт» — розповіла директорка Яна Куницька.
Куратором проєкту стала Надія Отряжа – скульптор, яка також працює у Школі сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура.
“Деякі люди люблять дивитися скульптури у журналах, але з просторовим мистецтвом це не працює. Простір потребує нашої участі. Деякі скульптури – інтерактивні, деякі взаємодіють одна з одною. Це можна зрозуміти лише у виставковому залі”.
Усі скульптури на експозиції дуже різні, організатори не обмежували авторів в матеріалах, розмірах або ідеях, тому “ВМОзСК” – це симбіоз натхнення та таланту майстрів. Єдина умова – це творча молодість митців.Організатори накреслюють, що вік скульпторів – це умовність, насправді, на виставку молодої скульптури потрапили як зовсім юні майстри, так і більш досвідчені художники.
Дніпрянка Ганна Соляник – авторка дуже оригінальної роботи “100 личин” розповідає, що взяла участь у виставці випадково, раніше дівчина практикувалася лише в живопису.
Створена скульптурна композиція, за задумом авторки, повинна передавати почуття та емоції, які виникали в різні періоди часу з 2018 по 2019 рік.
“ Зліпки з алебастру я зробила з власного обличчя. Перший був дуже вдалим, тому я зробила ще один, і ще один, і ще один…Це моя перша виставка скульптури, але нічого особливого від неї не чекаю. Вважаю, що якщо очікувати щось від творчості, воно вже буде не справжнім.»
Скульптор з Харкова Федор Бушманов представив на «ВМОзСК» одразу 6 робот з дерева, які тематично між собою не пов’язані.
“Я працюю із деревом і камінням:обираю дерево, бо це дешевий матеріал, камінь — бо його замовляють на різних симпозіумах. Всі мої роботи мають якусь окрему історію. Наприклад “Натюрморт” я зробив з підвіконня 19 сторіччя, цей дім знесли дуже давно, а підвіконня, як матеріал приніс у дім хтось з моєї родини. Він пролежав у нас років 20… Цей матеріал вже мав свою історія, а я додав до неї щось своє”
На роботи українських скульпторів можна подивитися БЕЗКОШТОВНО лише до 16 грудня за адресою: Троїцька 5-А (Музей українського живопису).