Творити … і нехай увесь світ почекає -Музей українського живопису

Творити … і нехай увесь світ почекає

Вони зустрічаються, аби творити те, що стане вічним. В Музеї українського живопису відкрито другий симпозіум емальєрів.

Киянка Тетяна Ільїна, доцент кафедри монументально-декоративного мистецтва КДІДПМІД ім. М. Бойчука, та одеситка Неллі Княжківська, член одеського осередку спілки художників, приїхали до Дніпропетровська, аби поділитися своїм баченням роботи у техніці гарячої емалі з керівником музейної майстерні Станіславом Юшковим та його учнями В’ячеславом Апетом та Ігорем Куделіним.

Техніка гарячої емалі - унікальний художній напрямок. Сьогодні вона переходить зі сфери ювелірного мистецтва у живопис. Втім, техніку, як таку, поки ігнорує навчальний образотворчий процес. У суспільстві бракує досвіду практикуючих емальєрів. Вони, наразі, як діаманти. На пальцях перерахувати можна.
За таких умов ланцюжок ризикує розірватися, і вміння - техніка художньої емалі - стане забутою сферою. Так вже було під час серйозних історичних катаклізмів: після татаро-монгольської навали, потім - після жовтневої революції.
А емаль - неймовірно цінне мистецтво. Так, витратне. Не кожен потягне, навіть маючи навички. І мова навіть не про продукт з категорії «хобі» чи доступна біжутерія. Художня емаль - це певна технічна база, художнє мислення, досвіт.

В Музеї українського живопису розуміють: можливості гарячої емалі колосальні. Тому майстерню створено, тому вона активно працює, тому піч обпікає нові роботи. Для продовження традиції естетизації середовища, створення живописних зразків, інтер’єрних картин.

Україні гріх не використовувати власну історію емалі. Бо були свої майстри, своя школа, свої художні артефакти.

Тетяна Ільїна та Неллі Княжківська поділилися власними знаннями та навичками на традиційному майстер-класі у майстерні художньої емалі. Досвід, ідеї, навіть мрії тих, хто закоханий у свою справу, чує Всесвіт. Тож мистецтву емалі бути і розвиватися!

Ірина Скосар, журналіст

Автор фото - Руслан Герасименко

Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Вхід - вільний