Світлі тони, яскраві фарби - душа відпочиває, серце тішиться -Музей українського живопису

Світлі тони, яскраві фарби — душа відпочиває, серце тішиться

Дві виставки. Два автори і одне велике свято. У Музеї українського живопису відкрилися дві експозиції.

Свої роботи представили:

Василь Мірошниченко, заслужений діяч культури України, голова дніпропетровського осередку Національної спілки художників України.

Олександр Самійленко - представник «Ігренської школи».

Живопис пана Самійленка - це відразу впізнавана манера. Дерева, луки, вигини течії річок - усе ніби закручено, виписано у певну життєву спіраль. Закільцьовано чи закодовано – автор прагне робити свої полотна максимально декоративними. Він так бачить. «Пейзажі Присамар’я» - це і верби, яким чотириста років, і річка, в якій відбивається небо, і заквітчані береги і дерева, як символ стійкості та мудрості. Своє, рідне! Його роботи - це монументальні образи, без деталізації та реалістичності.

Роботи Василя Мірошниченка – це навпаки максимальна реалістичність буття. Автор назвав виставку «Земля і небо». Кожна картина - це певний куточок улюбленої України. Художник багато працював на пленерах. Карпати, Крим, до того як його анексували, центральна Україна. Намагався передати усю красу такою, якою вона є. Роботи виконані олією. До цієї фарби Мірошниченко прийшов не так давно. Раніше працював здебільшого в акварелі.

Привітати експонентів прийшли друзі, рідні та практично увесь художній бомонд міста. За традицією, висловлювали власне бачення та враження від експозицій, які розмістилися на двох поверхах Музею українського живопису.

Ірина Скосар

Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168