Скарбниця відкрита -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Скарбниця відкрита

alt
Фонди Музею українського живопису відкриваються для відвідувачів – ще сотні картин стають доступними для поціновувачів творчості дніпропетровських майстрів.

 

У кожному музеї — є фонди. Така собі — справжня скарбниця. Зібрання, яке для музею — гордість. Втім, зазвичай скарбниця закрита від відвідувачів. Туди, як у «святая святих», спускаються лише штатні мистецтвознавці та екскурсоводи. Аби обрати роботи для формування нової експозиції.

У Музеї українського живопису — все набагато прогресивніше і демократичніше . Фонди впорядковано і відкрито для відвідувачів.

У приміщенні — спеціальний температурний режим аби предмети мистецтва зберігалися належним чином. Бо не дай Боже — пліснява чи вологість. Такі негаразди — смерть для картини. Роботи розміщені на спеціальних сітках, перед ними — крісла для відвідувачів. Тобто — людина прийшла, сіла і слухає. Поринає у мистецький світ, який відкриває мистецтвознавець. Біографія художника, історія його життя, техніка написання робіт, і навіть те, що не написано у Вікіпедії і чого не знайдеш в інтернеті.

1

2

В Музеї українського живопису працюють унікальні екскурсоводи — мистецтвознавці Людмила Тверська та Володимир Маліков. Людмила Володимирівна з багатьма художниками дніпропетровської школи знайома особисто, писала статті для їх каталогів, виступала з лекціями та промовами, отже в курсі багатьох секретів мистецького світу. Володимир Маліков — молодий, амбітній та дуже патріотичний. Працював у Горлівському художньому музеї. З моменту окупації Донецької області переїхав до Дніпропетровська. Не зважаючи на молодість — має неабиякий музейний та мистецькознавчий досвід. Власні знання вміє цікаво презентувати аудиторії.

3

4

Чим багаті фонди музею?

Гордістю музею можна вважати велику робіт колекцію народного художника України Г. Г. Чернявського (найбільша серед усіх музеїв України). Ці роботи — подарунки сина й онука Георгія Георгійовича.

В’ячеслав Хаваєв, Олександр Костенко, Володимир Ерліх, Олександр Войцеховський, Володимир Жуган, Віктор Матюшенко… Майже 60 робіт Ігоря Єрмолова, біля 30 робіт Федора Павленка, картини Анатолія Ткача, Анатолія Жежера, пастелі Юшкова, Юрія Євдущенка, чотири роботи Олександра Рєзніка. Свіже поповнення — біля двадцяти робіт Віктора Пузиркова. Лише у 2015 році колекцію музею поповнили майже 350 робіт талановитих митців.

5

6

7

Отже, музейні фонди — багата криниця інформації для студентів і вчителів профільних ВНЗ та училищ та всіх поціновувачів мистецтва. Тому, запрошуємо. Тут дуже цікаво.

8

9

DSC_7376

Похожие записи: