Школу сучасного образотворчого мистецтва і дизайну ім. Вадима Сідура – відкрито -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Понеділок -вівторок – ВИХІДНИЙ

Школу сучасного образотворчого мистецтва і дизайну ім. Вадима Сідура – відкрито

Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура розпочинає свою роботу новим проектом «Дніпро ХХІ.0 - креативне місто», в рамках якого усі охочі архітектори, дизайнери, художники отримали можливість презентувати власні ідеї щодо модернізації сучасного простору Дніпра.

Чому саме Сідур?

Кілька років поспіль Дніпро голосно чує про Вадима Сідура — людину, відому у всьому світі, видатного скульптора, сміливого борця в житті та мистецтві, митця та поета, про життя якого у рідному місті не було до 2017 року жодної згадки. Саме завдяки Музею українського живопису, започаткованій традиції відзначати Дні пам’яті Вадима Сідура, містяни дізнались про видатну людину, яка народилася у Дніпрі . У 2016 році Музей українського живопису за підтримки програми «Культурна столиця» вперше провів Дні пам’яті Сідура,

2017-го – було зроблено фільм про скульптора.  Першу серію презентовано під час заходів пам’яті у червні 2017.

Спеціальний показ фільму про скульптора музейники влаштували у квітні 2018 року для вихованців гімназії № 33, навчального закладу, який розташовано навпроти музею, і в якому навчався Вадим Абрамович Сідур.

Створення «Школи сучасного образотворчого мистецтва і дизайну ім. Вадима Сідура» — це ідея Музею українського живопису, яку підтримала Дніпровська міська рада.

Для чого створено школу?

Комунальне підприємство Дніпровської міської ради створено з метою пошуку і залучення до співпраці молодих талановитих фахівців в сфері урбан-дизайну.

Мета — зміна міського середовища Дніпра, поліпшення туристичної привабливості міста.

Школа — установа, що сполучає в собі кілька напрямків роботи:

1. Творча платформа для підвищення кваліфікації, отримання нових знань і навичок молодих художників, скульпторів, дизайнерів і архітекторів (які працюють в напрямку арт-урбаністики, перетворення міського простору):

— створення умов для практичної роботи / створення 4-х практичних майстерень (скульптура, кераміка, емаль, графіка-дизайн) і надання можливості в них працювати на платній і безкоштовній основі;

— створення умов для отримання нових знань і навичок (проведення лекцій та майстер-класів провідними фахівцями і майстрами в сфері художнього мистецтва, дизайну, архітектури);

— створення можливостей для публічної демонстрації проектів творчої молоді в напрямку арт-урбаністики, конкретних проектів перетворення міського середовища нашого міста.

1. Робота по реалізації проектів, підготовлених на базі Школи або за допомогою консультацій і фахівців Школи:

— організація роботи по затвердженню підготовленого проекту уповноваженими органами; допомога проектантові в підготовці документів для подачі проекту на затвердження;

— допомога проектантові в підготовці документів на отримання грантів, стипендій або інших стимулюючих виплат;

— пошук інвестора проекту;

— реклама події в ЗМІ.

1. Просвітницька місія Школи як установи сфери культури

— проведення виставок талановитої молоді та провідних майстрів (художники, скульптори, дизайнери, архітектори);

— проведення лекцій для населення (образотворче мистецтво, естетика міст, арт-урбаністика, інше)

— проведення майстер-класів для дітей та дорослих  (в майстернях школи);

— проведення виставок-ярмарків творів мистецтва і художніх промислів.

Який перший проект Школи?

«Дніпро ХХІ.0 — креативне місто»

Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура розпочинає свою роботу новим проектом «Дніпро ХХІ.0 — креативне місто», в  рамках якого усі охочі архітектори, дизайнери, художники отримали можливість презентувати власні ідеї щодо модернізації сучасного простору Дніпра.

Проект «Дніпро ХХІ.0 — креативне місто» — це комплекс виставок, презентацій, конкурсів проектів щодо можливостей перетворення конкретних куточків нашого міста.

На першій виставці проекту представлені дипломні, навчальні та конкурсні роботи студентів Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури, окремі проектні роботи художників та дизайнерів міста.

Тема промоушену сучасного мистецтва та архітектури дуже актуальна для Дніпра. Молодь  бачить місто  — сучасним, креативним, комфортним та відкритим для всіх проявів візуальних мистецтв.

Основним меседжем цієї виставки є бажання показати відвідувачам, містянам та гостям міста — яким може стати сучасний Дніпро і його простори.

Хто учасники проекту і які ідеї вони представили?

Владислав Чернишов. Проект «Реконструкція театрального бульвару». Це дипломний проект рівня магістр-практик з реконструкції та перетворення середовища Театрального бульвару, який повинен бути одним з найяскравіших осередків культури нашого міста, але, на жаль, на даний момент він є таким лише номінально. В проекті ми можемо побачити пропозицію, як перетворити його в справжній публічний простір для комунікації та відпочинку містян.

Марина М’якенька та Ко. Проект з воркшопу «Публічні простори». Формування простору вул. Гоголя. В проекті був виконан докладний аналіз ситуації, у тому числі й з використанням методів парсифікації, та розроблений концепт розвитку простору вул. Гоголя. У основній концепції вона позиціонується, як простір для відпочинку та проведення камерних культурних заходів та фестивалів, на кшталт таких як ГогольФест.

Ольга Штирбу та Ко. Проект з воркшопу «Публічні простори». Формування простору Плоші Героїв Майдану. В проекті був виконаний докладний аналіз ситуації, у тому числі й з використанням методів парсифікації, та розроблений концепт розвитку простору площі. У основній концепції вона позиціонується як простір для відпочинку та проведення загальноміських культурних заходів та фестивалів.

_MG_1780.CR2

_MG_1815.CR2