Шевченко, експеримент, нестандартна подача. -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Шевченко, експеримент, нестандартна подача.

alt
9 березня – день народження Тараса Шевченка. Україна пам’ятає, згадує. Шевченківські дні, вечори, виставки художніх творів… Шевченко-художник – випускник Петербурзької академії мистецтв; автор чималої кількості портретів та автопортретів, акварелей, рисунків.

Офортист – академік гравюри: один із перших в тогочасній Російській імперії, автор багатьох офортів на класичні та власні сюжети.

Шевченко — український поет – автор кількох поетичних збірок, поем, драми «Назар Стодоля», російськомовних повістей; ідейний натхненник Києво-Мефодіївського товариства, основоположник нової української літератури; втілив у поетичній формі норми народнорозмовної мови, котрі стали основою для створення української літературної мови

Громадський діяч, просвітитель – своїм коштом склав та видав «Буквар» для недільних шкіл, планував видати також граматику, арифметику, географію; брав участь у підготовці першого номеру журналу «Основа»; популяризатор класичного мистецтва серед простого люду

Але Тарас – він не дядько у кожусі, він не кріпак, а вічний романтик, справжній козак, чоловік що, вміє кохати, – рідну Україну, мати, жінок!

Аби подивитися на Шевченка під іншим кутом Дніпровський театр опери та балету задумав нову виставу.  Назар Стодоля. Інший вимір.

Музей українського живопису долучився до культурологічного експерименту.  Отже, 9 березня о 19.00 на містян і гостей Дніпра чекає опера Данькевича «Назар Стодоля» у креативній подачі.

Автори святкового проекту — диригент Назар Яцків та режисер Жанна Чепела — вирішили показати неформальну любов до поета.

Отже це не просто постановка, а новий погляд на національного героя Шевченка. Глядачі побачать:

  • Образ поета без кожуха та шапки;
  • Підсилені емоції завдяки музиці «українського Пуччині»;
  • І, головне, відео-арт – у 3D. Художні твори з колекції Музею українського живопису, що красномовно ілюструють кожну сцену вистави.

Подібний досвід – перша й унікальна спроба розкрити образ великого українського поета сучасно, яскраво й по-новому.

Похожие записи: