Шана та вітання «Заслуженому художнику України» Євгену Логвиненко -Музей українського живопису

Шана та вітання «Заслуженому художнику України» Євгену Логвиненко

24 грудня голова облдержадміністрації Валентин Резніченко вручив ордени, медалі, почесні звання та грамоти 32 мешканцям Дніпропетровщини.

Це лікарі, вчителі, атошники, аграрії, художники, серед яких відомий майстер Євген Логвиненко.

Наказ був підписаний Президентом ще у жовтні, та лише після вручення відзнаки Євген Спиридонович дозволив вітати себе з високою нагородою – званням «Заслужений художник України». Музей українського живопису спеціально запросив пана Євгена у гості, аби у затишній атмосфері виказати своє захоплення та шану.

Засновник Музею українського живопису Олег Наумов привітав Євгена Спиридоновича з такою високою нагородою. Далі були душевні розмови і спогади у колі друзів. Дружина художника Тетяна — і тил, і локомотив для творчої натури, — каже сам Євген Спиридонович. Тому безмежно вдячний за її підтримку.

У свої 71 живописець отримав першу всеукраїнську нагороду. Але коментує це досить скромно: «Я ніколи не прагнув саме до нагород. Завжди займався творчістю, вдосконалювався. Я хотів, щоб мої роботи подобалися людям, знаходили відгук у їх душах. Те, що мене відзначили на державному рівні, свідчить, що не дарма старався».

1

2

3

4

5

Ім’я пана Євгена Логвиненка відоме колегам-художникам та колекціонерам. Його роботи є у багатьох музеях різних країн та у приватних зібраннях.

Про що пише художник? Про те, що чіпляє душу. Близькі різні теми: земна філософія буття, біблійні, міфологічні, казкові мотиви. А ще пейзажі та натюрморти. Віртуозне ремесло, жанрове розмаїття, художня виваженість, неймовірне чітке відчуття кольору.

Сумує художник за безцінною натурою та безкінечним джерелом натхнення — Кримом та Пітером. Втім, працювати не припиняє. Творить у майстерні. Бо душа художника мовчати не в змозі.

6