Прекрасний «процес» і гарний «післясмак» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Прекрасний «процес» і гарний «післясмак»

alt
Сталося! Музей українського живопису відкрив виставку Владислава Шерешевського - Супер-супер маркет. З пафосом. Голосно. Яскраво.

Спитаєте чому? Тому, що не у кожному «нестоличному» музеї виставляється такий художник, як пан Шерешевський. Метр  входить у десятку найпопулярніших художників, таких, чия творчість добре «продається» в Україні. Він одіозний, із власним смаком та сміливим гумором. Майданчик для власної експозиції обирає прискіпливо. І не йде на компроміси заради «галочки» про виставку. Професіонал із класичною школою за плечима та величезним списком персональних виставок в Україні та Європі.

Ще у листопаді пан Шерешевський приїздив до Дніпропетровська, аби на власні очі побачити, що то за диковинка — Музей українського живопису. І чому про нього у арт-просторі легенди складають. Каже «пристрілювався оком». Сподобалося. Вже тоді намітив, чим саме прикрасить стіни музею. Але поточнив — планує написати дещо «спеціально під атмосферу та персонажів Дніпра». Команда музею вирішила допомогти метру зорієнтуватися. Взялися ламати голову над концепцією виставки. Були важливі деталі. Коли Владислав прочитав перші варіанти сценплану, спитав (якщо літературною мовою): «Ви там що, з дубу рухнули?» Але заданий напрямок таки вирішили залишити за лейтмотив. І почалося. Метр  дописував у себе в майстерні. Музейники шукали все, аби створити атмосферу, яка підкреслить неординарність художника і зробить виразніше кожен образ у картині.

18

1

3

2

Лунтик, лабутени і балет

Зустрічали відвідувачів Ляльки — Губка Боб, Чебурашка, Скажена Білка та Лунтік…А ще балерини на пуантах. З гучномовців лунав відомий нині хіт групи Ленінград «Експонат». Та сама скандальна пісенька про виставку Ван Гога і лабутени.  Навіщо цей цирк? «Аби підкреслити стилістику робіт майстра, аби зробити гучнішою його посмішку», — каже Дарина Юшкова, заступник директора Музею з виставкової діяльності.  «Люди заходили і потрапляли абсолютно в нетипову атмосферу для музею, — посміхається автор ідеї концептуального рішення виставки керівник PR-департаменту Музею Ірина Скосар. — Ще б пак, народ звик сприймати Музей як щось класичне, будівлю у якій суворі бабці доглядачки і гробова тиша. У нас — не так. Ми із задоволенням слухаємо рок. Вмикає наш доглядач Євген Святодух. Тому зробити сміливе музичне оформлення під Шерешевського — і лабутени, і  Чунга Чанга, і Дзідзьо. Це в дусі автора. Він щасливий, і аудиторія приємно здивована».

26

11

4

Хто такий Шерешевський?

У цьому популярному київському живописці поєднуються сарказм, пафосність, єхидство та лірика, і навіть консерватизм. На його візитівках окрім телефонів написано скромне уточнення: «художник від Бога». Хтось може сприймати як таку брутальну зухвалість, втім, якщо познайомитися з автором ближче, починаєш розуміти: «не бравада — правда», як каже засновник Музею українського живопису Олег Наумов.

5

Владислав Шерешевський — особистість в українському художньому середовищі нетипова. Він не продовжувач художньої династії. Батьки — не малювали. Сам Шерешевський неймовірний трудоголік. Високий рівень живопису, артистизм, іронія. Він створив свій стиль і навіть більше — власний світ, у якому живуть відомі, брутальні, зворушливі, подекуди дуже інфантильні персонажі. Його герої  — діти у тілах дорослих, відомі політики чи культові особистості, вожді та ідоли, художники, літератори…

24

25

Шерешевський смакує деталі і підкреслює суть картини підписом. Ось «Спокуса Адама». На картині майже Адам і Єва з айфоном в руках. «Хто не скаче — той москаль» — жіночка на синьому коні, оголена красуня, кров з молоком. «На любителя» — ціла гора сала та м’яса.  Або чаювання з самоваром із написом «Нема води»…

9

10

13

18+

«Є такий зал — маленький, трохи далі від всіх на поверсі. Там ми зібрали картини еротичного напрямку», — каже директор Музею Сергій Бурбело. Метр спеціально привіз кілька досить сміливих робіт.  Про них складно говорити. Треба прийти і побачити. Звісно, якщо вам вже 18J. В Шерешевського оголені жінки — це не просто красиві натурниці. У кожній роботі потаємний натяк. «Ніч перед Різдвом», наприклад, історія про пологи… Або «Гаряча точка» — цікава подача жіночої краси. Або …Борис… (майже реклама столичної медичної клініки); там слоган – «завжди допомога». Картина про те саме.

Можливо, медичні мотиви у творчості Владислава Шерешевського не випадкові, бо він з родини медиків. Так батько — рентгенолог, дідусь та бабуся — теж лікарі. Гугл і медичні довідники відповідно знають синдром Тернера-Шерешевського. Винайшов і описав хворобу академік-ендокринолог, дядько дідуся пана Шерешевського. Отже, з натуралізмом у Шерешевського тісні взаємини.

12

14

Молодий консерватор

Виставку відкрито. Музей чекає на відвідувачів. Але екскурсовод — у роздумах. З якого віку пускати на екскурсію. Молодий і ніби ж прогресивний, Володимир Маліков окреслив власну, досить консервативну позицію. Школярам — зась. Втім, колектив музею веде перемовини з Володимиром, аби переконати — мистецтво віку не знає. Є зал — для тих кому 18+, туди малечу не пустимо.

Пан Шерешевський у Дніпрі на місяць з гаком. Отже, просимо у Супер-супер маркет Владислава Шерешевського. Тут смачно. Цікаво. Гостросюжетно. Давайте сміятися разом. Життя варте Вашого гумору!

27

29

30

7

6

20

19

23

22

28

21

35

32

31

33

34

16

44

36

41

37

38

42

43

45

39

40

17

46

Похожие записи: