Поповнення колекції Музею-Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Поповнення колекції Музею

alt
Музей українського живопису розширює власні горизонти. Популяризація художників дніпропетровської школи - це було і є першочергове завдання музею. Втім, Музею цікаві нові прогресивні проекти, цікаві імена художнього світу та різні напрямки мистецтва.

Нещодавно колекції Музею були повонені картинами представників київської школи від «столичного художнього десанту» у складі художників Матвія Вайсберга, Леоніда Берната, Олексія Малих, Олександра  Левича, Валентини Єсіпової, Валерія Шкарупи та Юлії Скрипки.

Майстри відвідали Музей українського живопису як «група підтримки» колеги по цеху Владислава Шерешевського. Мали змогу підтримати художника на відкритті виставки, детально познайомитися з музеєм, поспілкуватися із творчою молоддю — студентами Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, відвідати військовий шпиталь та плідно попрацювати у майстерні художньої емалі в якості художників-емальєрів.

IMG_5309

Знайомство з музеєм

IMG_5312

IMG_5316

IMG_5305

Засновник Музею українського живопису Олег Наумов показує запасники.

IMG_5303

IMG_5347

В Музеї емалі

IMG_5349

IMG_5318

Сергій Алієв-Кавика представляє Майстерню друкованої графіки «ПОРОГИ»

IMG_5327

IMG_5293

Огляд Музейного провулку

IMG_5364

Художники Матвій Вайсберг, Сергій Бурбело (директор Музею українського живопису) та Владислав Шерешевський

Отже, роботи — подарунки київських художників, які тепер можна побачити у стінах музею:

Матвій Вайсберг. «Оголена»

1

Автор гучного проекту «Стіна», що відображає криваві події на Майдані, Матвій Вайсберг відомий художніми циклами «Королі», «Розмова в Самарре», «Мойсей, що спить» та синього «Исхода». А також єврейськими циклами кінця 80-х та «медовими» ілюстраціями до прози Кановича. Нині його мистецтво — складне, непрозоре, монологічне, тому дуже цілісне та естетично цінне, бо відчутний досвід і переосмислення часу, як катастрофічного простору людського існування.

3

2

Олексій Малих. «Червоні дерева»

4

Відомий столичний художник. З 1995 року він член Національної спілки художників України. Погляд художника фіксує найпотаємніші деталі та нюанси кольорів. Один з останніх проектів — «Львівські стіни». Художник задався ідеєю показати, про що мовчать чи говорять стіни старовинних будинків міста Лева. Яскраво. Резонансно. Проникливо.

Леонід Бернат. «День мого янгола»

5

Леонід Бернат — художник-киянин. Після закінчення спеціалізованої художньої школи імені Тараса Шевченка – училище з червоним дипломом, далі — факультет графіки Київського державного художнього інституту. Деякий час жив та працював у Німеччині. Від 2000 року входить до Національної спілки художників України. Виставки мав як всеукраїнські, так і міжнародні — Австрія, Німеччина, Канада.

Валерій Шкарупа. «Сумний Клоун»

6

Валера — полинезійський художник. Розставляє власні поліптихи . Вони сповнені загадкових символів та древніх знаків.  Наче чаклун розвішує магічні аксесуари. Персональні виставки. Цікаві проекти. Художник мислить символами  Пропускає життя крізь власну свідомість і уявлення. Аналізує культуру різних народів, які живуть у свідомості архетипами, снами та міфами.

Олександр Левич. «Пастирь», «Втеча до Єгипту», «Вшанування волхвів»

7

8

Стиль, в якому пише Олександр Левіч, не можна охарактеризувати одним словом. В його картинах багато реалізму, втім і імпресіонізму достатньо. Яскраві кольори і відсутність деталізації елементів. Художник помічає емоції, вловлює їх і зображує на картині.

Юлія Скрипка. «Блазні»

9

Молода художниця Юлія Скрипка працює у техніці левкасу. У цій техніці працювали Андрій Рубльов і Феофан Грек. У справжньому сакральному мистецтві, по суті, естетика поступається місцем молитві, вірі, покаянню. Тобто речам значно складнішим і відповідальнішим, ніж просто мистецтво. Та й поєднання мирського буття з істинно сакральною роботою — дуже важка справа, як каже Юлія.

10

Картини, що подарували художники, увійшли до фондів музею. А вони, як ні в кого з музейників, — відкриті. Отже, картини, які наразі не входять в експозицію, можна побачити в будь-який час.

Похожие записи: