Поповнення колекції: Петро Магро. «Сонячний промінь» -Музей українського живопису

Поповнення колекції: Петро Магро. «Сонячний промінь»

Нещодавно колекцію Музею українського живопису поповнила картина Петра Магра «Сонячний промінь». Рік написання - 1990.

Петро Магро - став ілюстративною часткою історії нашого часу. Він представник плеяди художників дніпропетровської школи класичного живопису. Перший українець, чиї картини з успіхом експонувалися у Лондоні, в Європейській академії мистецтв. У кожному полотні пана Петра - умілий синтез складних ракурсів та планів у поєднанні з загальною простотою та довершеністю композиції. Краса рідного краю - це наскрізний образ всієї творчості майстра. Він пише впізнаванні куточки, а подекуди передає просто настрій літнього дня, весіннього ранку, зимньої заметілі. Око художника фіксує неповторні ракурси і … полотна ніби дихають чуттєвістю. Сонячний промінь пронизує захмарене небо і торкається землі. Заряджає усе навколо надією. Розхмариться. Втім, і у цьому стані - природа особлива. Петро Магро - це відчуває, підхоплює настрій.

Петро Магро. «Сонячний промінь», 1990

Роботи дніпропетровського художника занесені на сторінки каталогу відомого колекціонера Роджера Жешуа. У ньому дніпропетровський майстер представлений на одному рівні поряд з такими видатними класиками, як Малевич, Репін, Васнєцов, Шагал та Сєров. У чому секрет успіху? Ймовірно у тому, що у творах Магро є власний творчій підхід, яких базується на професійних засадах та усталених образотворчих прийомах, визнаних та перевірених часом.

Адреса музею: м. Дніпропетровськ, вул. Червона площа, 5-А.
Тел.: /096/ 610 37 96, /099/ 068 31 68, /0562/ 32 04 31