Поглянь на мистецтво під іншим кутом! -Музей українського живопису

Поглянь на мистецтво під іншим кутом!

Музей українського живопису розробив спеціальну освітню програму задля того, аби знайомити школярів з мистецтвом. Проект стартував у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» .

Якщо запитати у дитини шкільного віку, що вона знає про мистецтво, його жанри, яких художників вважає за улюблених, успішних?  Можливо згадає Шишкіна… і про картину «Запорожці пишуть листа турецькому султану», бо ілюстрацію у підручнику бачив. А глибше… прірва. Сучасне мистецтво взагалі за межею розуміння, тут як у дорослих далеких від мистецького світу: я не розумію… витребеньки, кітч, пафос, безумство.

У школах не вчать візуальному мистецтву

Найкоротший шлях до розуміння мистецтва – як сучасного, так і класичного, – це знання. Втім, отримати їх фактично ніде. У школах нині не вчать візуальному мистецтву!

До профільної освіти потрібно мати хист. А базову інформацію почерпнути ніде.

Тому музей розробив спеціальний освітній проект для школярів. З подібними ініціативами вже виступили деякі культурні інституції. Втім, не у Дніпрі.

Столичний досвід

У Національному художньому музеї в Києві діють три освітні програми: лекторій, художні майстерні та інноваційна програма, спрямована на розвиток мислення засобами мистецтва. Останній курс був розроблений у Нью-Йорку у 1980-х роках і існує у двох варіантах: для дорослих та дітей. Саме він представляє головну новацію сучасного музею: тепер тут можна говорити голосно і не боятися зауважень наглядачів. Адже навчання відбувається через дискусію, а не через монолог екскурсовода.

Музей проти гаджетів

Усі навчальні заклади Дніпра мають можливість відвідати Музей українського живопису абсолютно безкоштовно. Механізм простий. Класний керівник обирає зручний час, узгоджує з адміністратором музею. І приводить дітей до нас у гості.

5

6

У доступній адаптованій формі діти отримують інформацію про колекцію музею. Оглядають відкриті фонди, постійну експозицію на першому поверсі. Далі екскурсія другим та третім поверхами. Тут працюють змінні виставки. Інформацію про усі тонкощі зображеного на полотнах діти отримують адаптовану. Екскурсовод не навантажує дитячі мізки. Подає деінде в ігровій формі, практично дитячою мовою.

Діти у захваті.

7

8

Далі – Майстерня друкованої графіки «Пороги»: тут діти знайомляться із технікою високого друку і роблять власну ліногравюру.

Сприймати мистецтво, розуміти суть, чути художника подолати  бар’єр легко, бо є знання, які можна аналізувати. Отже, інтелектуальна складова дозволяє сприймати мистецтво у зовсім іншому вимірі.

1

2