Нова книга - подія, що тішить-Музей українського живопису

Нова книга — подія, що тішить

Світ побачила нова книга «Наброски», яка присвячена творчості відомого дніпропетровського художника Михайла Козуліна.

Книгу-альбом присвячено пам’яті матері Михайла Козуліна Беллі Борисівні. Упорядники книги —  Анатолій  Мальцев і Оксана Папушнікова, а також художник-дизайнер  Сергій Кавика-Алієв, — зібрали усі начерки художника разом. В сукупності вони отримали новий подих. Стали доступні читачеві.

Що таке начерк? Швидко зафіксована мить. Накидати замальовку на листочку паперу — нічого складного, але це дуже тішить обивателів кожного разу.

Втім, лише професіонал знає, що за маленьким начерком стоїть «поставлене око» — правильне відчуття пропорцій, композиційне рішення та відчуття, яке або є від природи, або немає. А ще бездоганне володіння графічним матеріалом і «тверда рука», знання анатомії і художній смак. Цей вантаж збирає художник усе життя, камінчик за камінчиком, аби швидко і віртуозно за пару хвилин на невеличкому аркуші з’явився образ жінки чи копка людей на трамвайній зупинці…

1

2

3

4

5

Начерк виконується для того, аби скульптор мав можливість далі творити скульптуру. Аби живописець творив далі власний шедевр на полотні, або просто заради того, аби приклеїти цей маленький аркуш до стіни — і він там виситиме, як ікона. Із бездоганними лініями. Промальована мить — чітко і влучно.

Саме такі начерки Михайла Козуліна. Відтепер зібрані докупи і доступні до перегляду і …навчання. Бо гріх — не вчитися у професіоналів.

Одну книгу з невеличкого накладу  автори презентували в бібліотеку Музею українського живопису.

13

6