Ніч у Музеї. Як це було. -Музей українського живопису

Ніч у Музеї. Як це було.

Ніч у музеї 2017 минула. Цьогоріч Музей українського живопису вирішив здивувати подачею та концепцією.

Благодатною для роздумів, реалізації перфомансів та створенню інсталяцій стала тема, яку визначила українська музейна спільнота. Отже «Суперечлива історія» звучала у кожному Музеї по-своєму.

Музей українського живопису зробив ставку на Лабіринт часу. Гості музею отримали можливість подорожувати у часі. В музейному саду розташувалися на перший погляд дивні конструкції. Флюроарт – полотна, які світилися в темноті, створюючи загадкову атмосферу. А також скульптурні композиції – бюсти та голови – роботи відомого дніпровського скульптора Олександра Невечері, які було зачинено у конструкції зі старих вікон та підсвічено світлодіодними лампочками. Такий посил – давав меседж – історія жива. Її не можна стерти та знищити, її можна переосмислити, поміняти ставлення до ідолів, гасел, настанов, але обов’язково проаналізувати, аби не повторювати помилок. Реалізувати такий задум музейним працівникам допомогла арт-платформа «Дивина» та куратор проекту Олена Шептицька. Динаміки до процесу занурення додав вогняний перфоманс пані Олени.

DSC_5404

DSC_5382\DSC_5397

DSC_5401

DSC_5393

DSC_5503

DSC_5479

DSC_5536

DSC_5548

DSC_5554

DSC_5564

DSC_5585

DSC_5575

DSC_5605

DSC_5613

DSC_5615

Спеціально до Ночі Музей підготував міністрічку – «Сто років щастя», куди увійшли унікальні кадри періоду 1917 — 2017 років. В такий спосіб глядач мав змогу прокрутити життя наче машину часу і побачити, згадати історію у важливих пазлах.

Своєрідним нагадуванням про сучасність – став виступ молодої сучасної музичної групи.

DSC_5499

DSC_5466

DSC_5458

DSC_5469

DSC_5452

DSC_5496

А фантасмагоричної атмосфери додав аудіо-візуальний перфоманс від  The Orchestra Of Mirrored Reflections у виконанні Сергія Желтовського.

Завдяки новітнім технологіям через відеопроектор на спеціальне полотно біля картини виводилось зображення одіозної радянської персони – Володимира Леніна, який ніби слідкував за кожним присутнім у залі.

В експозиції Матвія Вайсберга  — біля «Стіни» давав виставу театр  Ґерць, що була присвячена подіям на Майдані.

DSC_5595

DSC_5601