Наш Музей японської гравюри (Дніпро) на виставці «Уявний путівник. Японія» у Києві -Музей українського живопису

9 листопада 2017 року у стінах Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» (м. Київ) відбулося відкриття масштабного виставкового проекту «Уявний путівник. Японія». Експозиція виставки презентує роботи сучасних японських художників, а також колекції класичного мистецтва Сходу музеїв Києва, Львова, Одеси, Дніпра, твори з бібліотек та приватних збірок.

Чільне місце у історико-хронологічному та жанровому різноманітті новоявленого проекту займає зібрання унікального Музею японської гравюри (м. Дніпро), діяльність якого базується на колекціонуванні та вивченні японської кольорової ксилографії ХVIII – ХІХ ст.

Працюючи над експозиційним рядом, дніпровські музейники звернулися до проблематики творчості художників Японії ХІХ ст. Близько 30-ти графічних аркушів 17-ти найяскравіших представників тогочасного мистецького напрямку «укійо-е» мають на меті не лише продемонструвати технічну досконалість друкарської техніки або розкрити широту жанрових пошуків. Роботи означеної епохи виявляють метаморфози, що відбулися у той час, коли традиційні мотиви та образи мистецтва Сходу поступово набували нових форм під переконливим впливом європейської культури.

IMG_8783

IMG_8797

Колекція Музею японської гравюри презентує твори художників найвідомішої тогочасної школи Утаґава («річка пісень»), до якої належали ЙОСІТОРА Утаґава, ЙОСІЦУЯ Утаґава, КУНІЙОСІ Утаґава, КУНІСАДА Утаґава; ФУСАТАНЕ Утаґава, а також знайомить з мистецькою спадщиною інших майстрів ХІХ сторіччя, серед яких: ТІКАНОБУ Тойохара, ТОСІХІДЕ Міґіта, КУНІТІКА Тойохара, ТІКАСІҐЕ Морікава, та багатьох інших.

Таким чином, дніпровська «сторінка уявного путівника» у складному організмі виставки дає вичерпний матеріал для споглядань, спостережень та роздумів.

IMG_8800

IMG_8804