ТОП-20 ФАКТІВ ПРО МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ЖИВОПИСУ
КОЛЕКЦІЯ ДНІПРОВСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ
Особливістю, відмінною рисою та базою Музею українського живопису – стала колекція творів відомих художників дніпропетровської школи, що жили і творили у другій половині 20-століття. Експозиція творів майстрів дніпровської школи, які народилися, жили чи працювали саме на теренах регіону, залишається скарбом та стала певним стартом. Із неї виріс музей.
Жовтень 2013: музей відкрився.
РАРИТЕТНІ ТВОРИ
Можемо похвалитися живописними колекціями Георгія Чернявського, Михайла Кокіна, Миколи Родзіна, Миколи Глущенко, Якова Калашника, Петра Магра, Віктора Матюшенка. Неймовірні й наші сучасники — Станіслав Юшков, Олександр Немятий, Тарас Триндик, Олександр Резнік, Ататолій Жежер, Сергій Алієв-Кавика.
Втім, амбіції, бажання захопити увагу глядача, зацікавити та здивувати – змінили орієнтир та надихнули команду музею на нові концептуальні звершення.
Рік 2015: на відкритті виставки родини Чернявських – Георгія, Володимира, Костянтина (на фото)
ВІДКРИТІ ФОНДИ
Фонди музею – це не закритий бункер, а вільний творчій простір. В нас — як у Європі, фонди – це унікальна скарбниця. Цікаво, що у наших фондах картини не заручники. Вільний доступ до них має кожен відвідувач. За бажанням можна зазирнути на екскурсію, побачити як зберігаються картини, роздивитися те, що зараз не експонується у залах, — тобто у певному сенсі зануритися у мистецтво, по-справжньому.
Екскурсія до фондосховища
АРТ-ПРОСТІР, ЯКИЙ РОСТЕ!
Постійна експозиція на першому, і поверх другий – простір для змінних виставок. У 2015 – музей освоює третій поверх і приводить до ладу захаращений провулок.
Відтоді, другий и третій поверхи музею – розміщують експозиції, які постійно оновлюються. У залах виставляються відомі українські художники та експонуються креативні проекти у рамках фестивалів емальєрного, графічного та сучасного мистецтва. На День Міста – музей презентує Дніпру – Музейний провулок – відтепер він зв’язує площу Троїцьку та пл. Героїв Майдану. Стає плацдармом для реалізації креативних проектів, 2016 перетворюється на першу емальєрну вулицю в Україні.
Рік 2016: виставка емалей у Музейному провулку
Виокремився і МУЗЕЙНИЙ САД — мистецьку атмосферу в ньому доповнюють скульптурні шедеври молодих мистців. Сад стає культовою місциною, стає майданчиком для фестивалів та сценою для виступу музичних гуртів. Влітку, тут кіноклуб Німого кіна – показ чорно-білих стрічок під акомпанемент тапера.
Фестиваль вогню в Музейному саду
МУЗЕЙНИЙ ДАХ– віднедавна мистецтво оселилось і на даху музейного комплексу. Тут неймовірна панорама на місто і альтернативний арт-простір для творчих та романтичних івентів.
МУЗЕЙНІ МАЙСТЕРНІ
Діючі майстерні – особлива фішка музею. Відродження рідкісних технік і реальна активна робота.
Близько 20 всеукраїнських та міжнародних симпозіумів в майстерні художньої емалі. Колекція творів, що виросла у Музей художньої емалі, а ще перший проект державного масштабу.
Учасники симпозіуму художників-емальєрів
АЛЕЯ З ЕМАЛЯМИ
Станкові твори вийшли в екстер’єр. Музей долучився до оформлення алеї біля найвищого в Україні флаштогу з державним прапором. Прапор піднімав президент України. Наші художники на замовлення Дніпровської обласної державної адміністрації створили 12 сакральних символів в емалі. Відтворено Герб України, історичну постать Володимира Великого, вишиванку, писанку, козацьку чайку. Серед архітектурних споруд – Новомосковський Свято-Троїцький собор, дитячий малюнок про воїнів АТО, — ілюструє сьогодення. Цікаво, що ці малюнки ще й говорять – англійською та українською – достатньо лише навести телефон на QR код.
Майстерня друкованої графіки «ПОРОГИ»
Тут художники концентрують увагу глядачів на стародавньому мистецтві друкованої графіки. Усі види друку – високий, глибокий, плоский. Цілий спектр технічних можливостей для створення виразних та лаконічних графічних творів.
МАЙСТЕРНІ ХУДОЖНИКІВ ПРИ МУЗЕЇ
Тут лунає музика часом досить дивна, і коли переступаєш поріг відчуваєш енергетику навіть певні вібрації. Майстерня художника – чи не одного з загадковіших. Сергій Алієв-Ковика у буденному бачить геніальне.
Музей українського живопису дає можливість працювати дніпровським митцям. Нині під музейним дахом працюють 4 художника. Ігор Куделін, Олександр Нем’ятий, Тарас Триндик.
Художник Сергій Алієв-Ковика
Музейний скарб – ЛЮДМИЛА ТВЕРСЬКА
Жінка – справжній скарб Музею українського живопису. Жінка — яка про мистецтво знає абсолютно все. Жінка, улюблений спікер для журналістів. Жінка – керівник із колосальним стажем. Людмилу Тверську знають у цих іпостасях. А нам вона відкрилася ще більше! Пані Людмила неймовірна модниця, цінує наряди від українських дизайнерів.
СКУЛЬПТУРНІ ТА ЖИВОПИСНІ ПЛЕНЕРИ
Мистецтво народжується у натхненні. А натхнення митці черпають з натури. Музей дає можливість художникам творити в рамках скульптурних та живописних пленерів. Кам’яні брили, живописний берег Дніпра – так творили скульптори на чолі з відомим куратором Олексієм Владіміровим. Це був перший масштабний скульптурний пленер присвячений Дням Вадима Сідура.
МУЗЕЙ ЯПОНСЬКОЇ ГРАВЮРИ
Музей українського живопису не замикається в одній площині. Коло наших інтересів різноманітне. Так любов до Японського мистецтва вилилася у збирання Японської графіки. Колекція потроху поповнювалася новими роботами впродовж 10 років і наразі налічує близько 400 художніх робіт відомих майстрів 18-19 століття. Образи акторів театру Кабукі, відчайдушні самураї, чарівні гейші, яскраве життя «Веселих кварталів», — нині дніпровське зібрання стало найбільшою колекцією кращих зразків Японського мистецтва.
Чайна церемонія під час відкриття виставки японської гравюри
ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ СЮРРЕАЛІЗМУ
Фестиваль сюрреалізму у Дніпрі – це генерація сучасного художньо-філософського досвіду багатьох поколінь українських митців, театралів, які пройшли багатьма естетичними та соціальними формаціями та заявили про себе на майданчику Музею українського живопису. Сміливі перфоманси, футуристична поезія, коктейль емоцій, — подібного не робив жоден Музей в Україні.
Рекордна кількість виставок Музейне життя кипить і не знижує градусу кипіння. Виставкові плани – розписані на рік наперед. Виставляємо відомих! Дніпро вже побачив Далі, Рембрандта, Дюрера, ми дивували голландською графікою та позитивом Марії Примаченко.
За 5 років роботи було експоновано більше ста п’ятдесяти виставок та стільки ж івентів культурологічного спрямування
А колекція нині – це понад 5000 художніх творів, які складають нині основу музейного зібрання. Це живопис, графіка та скульптура.
Вхід на виставку графіки Сальвадора Далі
Мультимедійна подача + доповнена реальність
Музей – розширює коло своїх шанувальників, слідкує за світовими тенденціями і робить мистецтво зрозумілим. Тому мистецькознавчу інформацію глядач отримує не лише через твори автора, а і через аудіо-візуальний контент й серію інсталяцій. У залах є відео-гід, що розшифровує авторські художні сюжети. А ще картини в нашому музеї «оживають», бо IT-фахівці розробили спеціальну програму – завдяки якій з глядачем говорить сам автор твору.
ТОП Локація для журналістів
Аби подія потрапила на шпальти газети, інтернет-видання та екран телебачення, вона має вражати: картинкою, інформаційним привідом, суттю. Ми робимо так, аби музейні івенти стали симпатичними «бантиками» у випусках новин. Наші події – архіважливі, креативні, актуальні і головне ІНШІ! Тому наша стратегія виставкового плану і культурних проектів кардинально вирізняється від «поведінки» решти музеїв. Так, ми працюємо за музейними стандартами, але в нашому варіанті поняття МУЗЕЙ – це вільний творчій простір, в якому творяться дива, народжується прекрасне.
ЕКСКУРСІЇ
Екскурсії у Музеї – абсолютно інакший формат. Підбираємо власну мову під кожного відвідувача. Аби було зрозуміло і цікаво.
Екскурсію веде мистецтвознавець Володимир Маліков
Людина легенда – Засновник Музею
Людина-легенда. Людина – фонтан ідей. З його любові до мистецтва виріс Музей та ресторація ВАН ГОГ. Часто йому кажуть – це не реально. Він лише посміхається і відповідає – а ви зробіть! І подивитися – все вийде! Бо мрії – мають втілюватися! Пан Олег Наумов формулює ідею і довіряє механіку її втілення команді. І навіть найсміливіші задуми – реалізовуються!
Активна позиція і плідна робота, і сміливий підхід до кожної події! Музей українського живопису у Дніпрі ще раз доводить: можна бути корисним суспільству, місту, дарувати мистецькі проекти, які тішать поціновувачів мистецтва. І говорити про мистецтво зрозумілою мовою — просто і цікаво! 5 років – вік юний, далі БУДЕ!