Мистецтво художньої емалі у виконанні столичного десанту-Музей українського живопису

Мистецтво художньої емалі у виконанні столичного десанту

Гучно відгриміла виставка Владислава Шерешевського в Музеї українського живопису. Втім, цей проект став «першою ластівкою» взаємодії художників столичної школи і Музею українського живопису.

Під час перебування в гостях «столичний десант» вподобав мистецтво художньої емалі. Митець хіба в змозі оминути творчий закапелок? Навіть, якщо ти живописець чи скульптор і все життя працюєш у певній художній техніці, нова творча перспектива — звабить! Змусить зануритися з головою і забути про час, місце і плани.

Так вийшло і з самим паном Шерешевським, і з його друзями-художниками. Матвій Вайсберг, Леонід Бернат, Олександр Левич, Валентина Єсіпова та Юлія Скрипка зазирнули в майстерню художньої емалі, що працює в музеї і…. засіли за роботу. Всі вони уперше мали справу з технікою гарячої емалі. Але ж усі художники, професіонали. Тому з концептуальним вирішенням сюжету й живописною подачею проблем не стало.

Господар майстерні Станіслав Юшков увів гостей у курс справи. Емаль — вередлива штука. Тут усі творчі ідеї корегує «королева піч». Тому з кольором грайся не грайся, обпікання винесе свої корективи.

1

Станіслав Юшков знайомить гостей з технологією створення емалей

2

3

Владислав Шерешевський, Юлія Скрипка і Леонід Бернат

4

Олександр Левич та Валентина Єсіпова — початок роботи

105

Валентина Єсіпова

8

Творить Леонід Бернат

7

5

Матвій Вайсберг

103

Юлія Скрипка

101

Владислав Шерешевський

102

104

11

12

«Спонтанне емальєрство» вилилося в неочікуваний результат. У кожного художника вийшов свій перший «шедевр». Владислав Шерешевський пішов за мотивами своєї живописної кулінарної серії і видав «Шмат сала» в емалі. Валентина Єсіпова зобразила голуба — символ миру! Були і абстракції, і світ флори та чудернацької фауни. Художники були в захваті.

13

Станіслав Юшков відправляє перші роботи в піч

15

14

10

9

Вогонь вніс свої корективи. Треба подумати…

17

16

19

18

Усі роботи гості вирішили залишити у Музеї художньої емалі. Вони вже увійшли в його експозицію. Виставка доступна до перегляду у часи роботи Музею.

21

Готові роботи «київського десанту» в експозиції Музею художньої емалі

22

23

24

25

26

27

А вже на літо Музей планує черговий симпозіум емальєрів. Дехто зі «столичного десанту» вже виказав бажання стати його учасником.