Мистецько-інтелектуальний флешмоб - «Книга за картину». -Музей українського живопису

Мистецько-інтелектуальний флешмоб — «Книга за картину».

Музей українського живопису звертається до мистецької спільноти.

2015 року мистецтвознавцеві Віталію Старченко вдалося видати біографічно-художній альбом-есе про творчий шлях та життя видатного майстра Якова Калашника.

Художник-опозиціонер, той хто не писав у стандартизованих рамках, у стилі індастріал, не змальовував виробничий процес чи радянських героїв часу. А творив, дослухаючись до власного живописного хисту, у власній манері, за покликом своєї душі. Автор книги-есе Віталій Старченко каже, що інформацію збирав по крихтах. Бо за радянських часів про видатного та нескореного — жодного спомину, жодного каталогу чи статті.

Яків Калашник. Персона не медійна. Практично жодної згадки в інтернеті. Його імені немає у бібліотечних каталогах. Жодної монографії. Художник у забутті. Бо «іншодумець», українофіл, а такі вподобання за радянських часів трактувалося як «буржуазний націоналізм».

01

02

22

23

Отже, ми звертаємося до справжніх поціновувачів українського мистецтва та власне тих, хто прагне більше дізнатися про цікавого та норовливого художника Якова Калашника, звертаємося і до учнів та послідовників, — ми готові обміняти унікальну книгу про художника на експонат Вашої творчості. Картину, етюд, ліногравюру, у будь-якому жанрі.

Раді вітати вас у наших стінах! Станьте учасником мистецько-інтелектуального флешмобу: «Книга за картину».