Мистецький симпозіум за мотивами творів Марії Примаченко -Музей українського живопису

Мистецький симпозіум за мотивами творів Марії Примаченко

Виставка Марії Примаченко нині радує дніпрян. У перші вихідні за квитками стояли навіть черги! Музей прийняв рішення працювати без вихідних. Відтепер понеділок та вівторок – суто екскурсійні дні. Ми приймаємо організовані групи за попереднім записом і з задоволенням допомагаємо зануритися в атмосферу світу Марії Примаченко.

У рамках виставки народного художника музей запланував низку подій. А саме: симпозіуми, лекції, майстер-класи

Так, 17 листопада відбувся перший симпозіум. Ми запросили народних майстрів з Петриківки. Приїхали творити відомі художники: Андрій Пікуш,  народний художник України, лауреат премії імені Катерини Білокур, заслужений майстер народної творчості України (1981), а також знані петриківські майстрині — Марія Пікуш, Наталя Рибак і Валентина Карпець.

Фарби, папір, музика і неймовірні чари творів пані Марії. Художники працювали, створюючи свої шедеври. А діти, що прийшли на екскурсію, мали змогу побачити, як народжується картина у стилі Примаченко.

«Діалог з Примаченко» видався на славу.

dsc_6962

dsc_6961

dsc_6994

dsc_7097

dsc_7099

dsc_6976

dsc_7098

dsc_7105

dsc_7103

Творили під впливом пані Марії і дніпровські художники — Станіслав Юшков, Олександр Немятий, Сергій Алієв-Кавика та Юрій Євдущенко.

dsc_7075

dsc_7079

1

2

7 грудня – музей запрошує  на лекцію мистецтвознавців Олени Годенко та Людмили Тверської.

8 грудня – відбудеться ще один творчий симпозіум. Творитимуть майстри-петриківці. А також запланований масштабний майстер-клас з петриківського розпису для діток та бійців АТО.

А перед закриттям виставки до Музею приїде працівниця Національного музею українського народного декоративного  мистецтва, яка особисто знала пані Марію Примаченко. Отже, у всіх бажаючих є унікальна нагода поспілкуватися і ще більше дізнатися про творчу постать, унікальну особистість, український геній народної художниці Марії Примаченко.

dsc_7051

dsc_7008