Мистецький карантин: художники дають поради -Музей українського живопису

Мистецький карантин: художники дають поради

Музей українського живопису у соцмережах продовжує проєкт #мистецькийкарантин. За цим хештегом у «Фейсбуці» ви можете знайти багато корисної та цікавої інформації, яка допоможе зробити ізоляцію творчою. Ось за цим посиланням.

Найкращі поради митців публікуємо також у нас на сайті.

тая 2

Таїсія Сушко, художниця:

«1.Закінчити почате. В багатьох є справи, що не могли дочекатися завершення в коловороті (нашого «роздовбайства») активного життя. Проєкти, малюнки, начерки, можливо, обіцянки. Все те, що «зроблю, як матиму час». То ось він!

2.Впорядкувати теперішній стан. Прибирання вдома. Порядок на робочому столі та серед матеріалів. Розбір робіт із загальної купи на окремі теки. Списки та плани.

Систематизація вашого робочого простору — це зручно.

3. Створити нове. Вдома, коли нікуди не треба бігти, ніхто і ніщо не відволікає від творчого процесу! Ідеально!

4. Вчитися. Слава Інтернету, це доступно вдома і може не потребувати коштів. YouTube, Prometheus, Coursera, зараз повно ресурсів. Навіть в Instagram можна знайти уроки або поетапні відео. Нові скіли чекають!

5.Наповнюватися. Виспатися як слід без потреби бігти на роботу. Тимчасово сповільнити темп. Поринути з головою в улюблені книги. Переглянути фільми, на які не мали часу. Слухати музику. Пекти смаколики, доглядати кімнатні квіти, спілкуватися в онлайн з близькими та друзями. Піклування про себе. Спорт вдома, гімнастика, ванни з піною, що завгодно. Те, що особисто вас надихає. Коли ще буде така можливість?»

Сергей 1

Сергій Бурбело, художник та директор Музею українського живопису:

«Треба використати час на карантині з користю. Чудова нагода переосмислити багато речей. Не буду казати про банальні… Дивімося глибше!

Час життя зараз рухається в шаленому темпі, а ця пандемія з карантином дає нам можливість спокійно подивитися на те що відбувається навколо нас, дати цьому оцінку і вирішити чим саме ти можеш бути корисним.

На мою думку, нашому суспільству, просто вкрай необхідно в цей час, сидячи вдома, вивчати історію та українську мову. Бо всі проблеми, що ми маємо зараз на сході та в Криму, а саме, окупація та війна є наслідками того, що починаючи з перших років незалежності наші «політики» й олігархи займалися дерибаном і самозбагаченням замість освіти та культури населення. Треба зрозуміти нарешті, що культура є фундаментом для державності, а не забирати в неї те чого й так ледь вистачає.

Культура – це підвалини всього:

Культура – це не вирубувати ліси

Культура – це не палити суху траву

Культура – це не вбивати червонокнижних тварин

Культура – це не брати хабарі

Культура – це багато інших, ніби на перший погляд, не пов’язаних із загальним її розумінням (кіно, театр, музика…) речей.

Друге, про що нарешті слід задуматися нашому суспільству — це повага до тих хто знаходиться поруч. Простий приклад актуальний зараз — це не виходити без особливої потреби на вулицю, а якщо й виходити, то одягати маску аби не наражати оточуючих на небезпеку. Інкубаційний період триває 2 тижні то ж ми не можемо бути впевнені, що не є тими хто переносить хворобу. Взаємна допомога і взаємна повага — неймовірно важливі речі. Прикро коли люди цього не розуміють й розбігаються з вокзалів та аеропортів замість побути на обсервації…

Прикро чути, що в Україні, де йде війна, більше людей гине в аваріях та п’яних розбираннях між собою замість сконсолідуватися в нелегкі для країни часи.

Якщо задуматися над усіма цими речами й провести роботу над собою тоді суспільство після закінчення карантину має бути іншим — більш свідомим. Справжнім Громадянським. Дуже на це сподіваюся.»

лера 3

Лера Літвінова, художниця:

«Зараз настав ідеальний момент для того, щоб познайомитися один з одним: батькам з дітьми, партнерам між собою. Я думаю, ми всі трохи забули про те, що таке по-справжньому спільне проведення часу: без графіків, планів, гаджетів, поїздок і непотрібних атрибутів.

Ми звикли говорити: «Не важливо де, головне — з ким».

Чим же зайнятися:

1. Artchallenge з друзями. Їх безліч на будь-який смак.
2. Ранкові скетчі, нариси
3. Співайте, тому що енергії потрібен вихід.»