Лекції на вихідні: Павло Третьяков і Катерина Білокур -Музей українського живопису

Лекції на вихідні: Павло Третьяков і Катерина Білокур

В останні вихідні 2015 року запрошуємо до Музею на лекції: у суботу 26 грудня о 16:00 розповідь про колекціонера та мецената Павла Третьякова, а у неділю – про самобутню народну художницю Катерину Білокур.

Вперше ми змінюємо усталеним традиціям Суботнього вечора мова буде йти не про відомого художника, як зазвичай. Якщо бути точним – зовсім не про художника. Павло Третьяков — купець-підприємець, меценат, колекціонер творів митців України та Росії, засновник художньої галереї.

Все починається з блискавичної ідеї. 28-річний юнак із шістьма картинами у власній колекції поставив собі мету: створити національну художню галерею. Упродовж років Третьяков формував власну колекцію, ретельно відбираючи кожний твір та долаючи шлях від простого поціновувача до істинного історика мистецтва.

Художники вбачали у постаті Павла Третьякова не лише покупця живопису, а справжнього друга та помічника.

Портрет-Третьякова-кисти-Репина

Портрет П.Третьякова пензля Іллі Репіна

Неділю ми присвятимо самобутній художниці Катерині Білокур.

Її життя – суцільна боротьба за право малювати. Живопис – істинне покликання художниці на все життя. Досі у світі історики мистецтва не можуть віднайти мистецтво, яке нагадувало її неповторне бачення та стиль. Ще один приклад, коли барви душі стають мистецтвом на віки.

Белокур_Автопортрет

Катерина Білокур. «Автопортрет», 1955