Китайські гості в нашому музеї -Музей українського живопису

Китайські гості в нашому музеї

Чен Хунган – радник посла Китайської Народної Республіки в Україні – відвідав Музей українського живопису разом з дружиною та сином.

Екскурсія трьома поверхами, купа питань, і суцільне захоплення. Чен Хунган виявився неабияким поціновувачем мистецтва. Жодного мовного бар’єру — радник вільно говорить російською. І розуміє українську.

Мистецтвознавець Людмила Тверська провела екскурсію залами постійної експозиції. Соцреалізм – тематика першого поверху. Тут роботи відомих майстрів дніпропетровської художньої школи – Георгія Чернявського, Михайла Кокіна, Миколи Родзина, Миколи Глущенка.

Китайци

На другому поверсі гості застали виставку двох молодих художників — Олександра Антонюка та Сергія Бурбело. Сергієв Крим сприйняли досить емоційно. Мова, ясна річ, зайшла про анексію півострова. Про буремні часи та політичну складову пан Чен Хунган говорив з автором робіт — Сергієм Бурбело. Художник поділився історією створення циклу кримських пейзажів.

Китайци-2

Чен Хунган і директор Музею українського живопису, художник Сергій Бурбело

Здивував і 22-літній Антонюк. Дружина посла розводила руками — талановитий! У 22 роки мати так технічно виписані твори і персональну виставку у музеї — великий успіх!

У роботах Андрія Карповича відчутний той сум та депресія, про яку говорить автор. Наскрізний образ — дерева. Крізь колір та форму Андрій кодує авторський посил. Той хто думає — чує.

Гості настільки закохалися у музейну атмосферу, що пообіцяли приїхати цілою делегацією, а наразі не втрималися і придбали кілька прекрасних робіт зі спеціального музейного запаснику.