Фахівці проекту «English Club TV» «оживили» мистецькі твори експозиції Музею українського живопису, створивши доповнену реальність, яку презентували представникам ЗМІ. Доповнена реальність — це середовище із доповненим фізичного світу цифровими даними у режимі реального часу за допомогою комп’ютерних пристроїв: планшета чи смартфона із необхідним програмним забезпеченням.
Як це працює?
Камера наводиться на спеціальний стікер, розміщений біля певного твору мистецтва. Відповідне програмне забезпечення в одному випадку починає демонструвати відеоматеріал, а в іншому – подає анімаційне зображення картинки.
Так, наприклад, якщо на картині зображене море та птахи – то птахи починають літати, а море розкатувати хвилі, якщо це весняний сад, то дерево заколисує вітер, якщо собака, то він відкушує палець чоловіку, що стоїть поруч.
У Музеї українського живопису (м.Дніпро) в такий спосіб вже можна подивитися експозицію робіт Сальвадора Далі та «оживити» постійну виставку картин художників дніпровської школи.
Аби зануритися у додаткову реальність, досить звернутися до адміністратора музею, заплатити 30 гривень, отримати планшет і – насолоджуватися.