Dnipropetrovsk region web-design & polygraphic design fest – 2019 -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Понеділок -вівторок – ВИХІДНИЙ

Dnipropetrovsk region web-design & polygraphic design fest – 2019

Музей українського живопису та Дніпровська філія «Спілки дизайнерів України» за ініціативи Дніпропетровської обласної державної адміністрації презентували: Dnipropetrovsk region web-design & polygraphic design fest – 2019 - виставку творчих робіт ілюстраторів, художників-графіків, поліграфічних дизайнерів.

Різнопланові учасники виставки презентують власні творчі проекти:яскраві  обкладинки- креативні ілюстрації- концептуальні плакати.

На відкриття завітали гості:
Наталія Геннадіївна Першина, начальник управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Привітальне слово учасникам висловив куратор проекту Анатолій Мінків, голова Дніпровської філії «Спілки дизайнерів України».

Музей українського живопису за підтримки ОДА реалізовує вже не перший творчій проект.

У травні музей презентував  виставку Молодих митців, нині дає слово дизайнерам – поліграфістам.

Це унікальний шанс для художників, які працюють в жанрі дизайну, поліграфії, ілюстрації, веб-дизайну – заявити про  себе і продемонструвати власну творчість на широкий загал у стінах музею.

IMG_9605IMG_9591

IMG_9575IMG_9541

Мистецтво у плакаті

Плакати з колекції фестивалю дизайну «Корова» представляє  Дніпровська філія Спілки дизайнерів України

Широко представлено на виставці мистецтво сучасного плакату. Ці постери мають інформаційне навантаження: приміром на виставці представлена серія робіт, присвячена темі освіти. Декларація ООН гарантує початкову освіту кожному, втім більше 211 мільйонів дітей не відвідують початкову школу. Серія плакатів, присвячених освіті, експонувалася у Франції, тоді було 2780 учасників – 88 плакатів було обрано за кращі, дніпровські митці представляли Україну у цьому проекті.

1

2

0

3

4

5

Вперше експонується у Дніпрі. У травні проект «Рутенія» був представлений на Мистецькому арсеналі.

Проект «Рутенія» (куратор та ідеолог проекту режисер анімаційного кіно Дмитро Лісенбарт) це 33 літери української абетки, написані авторським шрифтом «Рутенія»,  «оживуть» на екрані. Самі літери виконані авторським шрифтом каліграфом та художником-графіком Васильом Чебаником, який відшукав в архівах мелодійну абетку на основі українського бароко, м’яку та справжню, що існувала до 1700 року. З неї і постала сучасна «Рутенія». В цьому шрифті закодована ДНК української культури, історії та каліграфічних традицій.

Навколо ідеї створення об’єднались 33 сучасних українських митця неповторних ілюстрацій до кожної літери «Рутенії».

11

13

14

12

Ілюстрація: Цю нішу представили  прекрасні ілюстрації дніпровських художників Сергія Алієва-Ковики  до книга поезій Максима Бродина «Хто не заховався» (2019) та Ольги Микової — ілюстрації до книги казок Еліни Заржицької  «Легенди наддніпрянського краю» (2019).

Справжнім відкриттям стали юні таланти — серія робіт Єгора Климця, 21-річного художника, дивує технікою виконання.

21

22

Передивитися роботи та насолодитися творчістю майстрів можна впродовж місяця. Виставка працює і вхід безкоштовний.