Dnipropetrovsk Region Art Fest для молодих та талановитих. -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Dnipropetrovsk Region Art Fest для молодих та талановитих.

Музей українського живопису за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації вирішив дати шанс «зазвучати» молодим митцям (до 35 років) регіону. Так народилася ідея проведення Виставки творчих робіт молодих художників.
Більше 200 творчих робіт від близько 50 учасників з усіх куточків Дніпропетровської області.

В Україні арт-ринок нині розвивається, а цікавість до мистецтва лише прокидається. Молодим художникам «набрати обертів» на творчій орбіті досить не просто. Наважитися на персональну виставку, переконати творчі майданчики у своїй унікальності та тому, що саме його роботи варті уваги, – часто мегазавдання.

Олег Наумов, засновник Музею українського живопису, завжди за креативні рішення та пошук нових форм подачі мистецтва, тому молоді таланти під дахом музею – це вірний крок і реальний шанс для молодих художників, щоб розпочати свій творчий шлях.

Мистецтвознавець Людмила Тверська, заступник директора Музею з наукової роботи, зазначила, що для молоді ця виставка – унікальний шанс: декого глядач відкриє для себе, як нову особистість у світі українського мистецтва, але є серед учасників і вже досить імениті творці, — амбітні і талановиті автори віком 30-34 років, які вже встигли набрати оберти по кількості виставок, стати членами НСХУ і навіть мають своє коло поціновувачів, які залюбки купують їхні роботи.

1

2

3

4

5

Учасники виставки — це художники, які працюють у різних техніках і манерах, експериментують, намагаються відкривати, на їхній погляд, нові художні світи. Дехто з них ще навчається у коледжі чи Академії мистецтв, дехто не має художньої освіти, втім малює за покликом серця і дає вихід та розвиток власному таланту.

По завершенню виставки буде видано каталог робіт усіх учасників.

6

7

8

9

10

Серед учасників виставки досить цікаві особистості.

Не міг залишитися осторонь можливості взяти участь у виставці Сергій Бурбело. Сергій обіймає посаду директора Музею українського живопису. Закінчив з відзнаками Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж (викладачі: Г. Чернета, І. Коваленко, А. Антонюк, О. Пахомова); архітектурний факультет Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Працює у жанрі пейзажу. Учасник 30-ти молодіжних Всеукраїнських, гуртових художніх виставок з 2005 року. Персональна виставка «Визбиране» у Дніпропетровську 2013 року. 2017 — у Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе відкрив персональну виставку «Qirim — це  Україна».

Твори цього митця вже зберігаються у Музеї українського живопису, приватних колекціях України, Німеччини. Дипломна робота «Симфонія» знаходиться у постійній експозиції Дніпропетровської обласної філармонії.

Формуванню творчої індивідуальності Сергія сприяла своєрідність його особистих якостей: це людина із сильним, яскравим характером. Вміє досягати поставленої мети, впевнено і наполегливо. Звідси і певні образні рішення його пейзажних творів. Здавалося б, вибір лірично-поетичного жанру не притаманний такому темпераменту живописця, але Бурбело упевнений: саме природа краю об’єднує людські душі народу, характеризує національну приналежність. Тому — він обирає Крим. Пейзажі півострова крізь призму багаторічної історії. Болюча, заполітизована тема, тому художник ніби закодовує у картини таємні символічні послання. Шукає, знаходить і зображує свій Крим, з неймовірною атмосферою.

На гуртовій виставці представлені нові роботи з серії «Крим. Україна»

Станіслав Моторний.

Станіслав закінчив ДТХК. Займається живописом, скульптурою, інсталяціями.  Неочікувано для себе викладає живопис дітям… У кожну роботу вкладає свою філософію та меседжі, каже: аби глядач не просто побачив і подумав – красиво, а й задумався, провів паралелі. Замислився про певні соціальні явища та проблеми.  Власних виставок у Станіслава поки – не багато. Втім, у Музеї українського живопису та у стінах Спілки художників роботи Моторного вже «засвітилися».

Цікава особистість Ангеліни Демченко: дівчина закінчила ДНУ, факультет міжнародних відносин. Пропрацювала на великому підприємстві, а потім зрозуміла, що малювання – це її неймовірна пристрасть, це те, без чого не може жити. Пише з 2011 року. Настільки захопилася живописом, що звільнилася с посади директора з економіки та організувала власну студію живопису.

Аліна Набока, художниця, емальєр. Не дивлячись на молодість Аліна особистість, яка вже відбулася. Окрім живопису вона працює у техніці художньої емалі. За її плечима ціла низка виставок. «Чайка. Ремінісценція 1992-2017» (Львів), 2017, ІІ Всеукраїнська бієнале «Сучасне мистецтво вогню України»  (Київ), 2018,«Січеславський пленер», 2014 (Дніпро), участь в  емальерних симпозіумах, «Діалог з Марією Приймаченко», 2016, Японія, 2017, «Портрети», 2017.

Аби познайомитися з роботами учасників виставки, варто завітати до музею.

19

11

12

16

13

18

14

15

20

В рамках виставки, що триватиме з 26 липня по 26 серпня, відбудеться:

1.08.  Круглий стіл «Жанрові особливості мистецтва та видатні постаті художників дніпровської школи».

Спікер: Людмила Тверська, мистецтвознавець, заслужений працівник культури та мистецтв України.

9.08. Лекція «Сприйняття та тлумачення сучасного мистецтва».

Олена Годенко-Наконечна, мистецтвознавець, член НСХУ.

16.08.  Майстер-клас для дітей з малювання.

Юлія Зелінська, художник, керівник дитячої студії малювання при музеї.

33

31