Дні пам'яті Вадима Сідура -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Дні пам’яті Вадима Сідура

alt
Дні пам'яті Вадима Сідура – талановитого скульптора, поета та графіка ми з колегами з простору Artarea та Школи сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура відзначимо проведенням digital-лекції мистецтвознавця Володимира Малікова. Зустріч допоможе нам отримати відповіді на питання про творчий та життєвий шлях митця та по-новому осягнути його власну філософію мистецтва.

Захід відбудеться за підтримки Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та інформаційної підтримки програми «Культурна столиця»

Вхід вільний за умови реєстрації за посиланням

1200х1200

ВАДИМ СІДУР (1924 – 1986) – всесвітньо  відомий скульптор, графік та живописець, засновник нового напрямку в мистецтві. Народився у Катеринославі (нині м. Дніпро). Навчався у загальноосвітній школі №33 (Маріїнська гімназія). У 1944 році під час звільнення Придніпров’я отримав важке поранення, у віці вісімнадцяти років став інвалідом війни. Закінчив Московське вище художньо-промислове училище (Строганівське училище), факультет монументальної скульптури.

Творча манера художника не відповідала естетичним засадам тогочасного панівного мистецького напрямку соцреалізму, набуваючи неофіційного, андеґраундного характеру. Скульптурні серії автора, узагальнені та лаконічні за формою, авангардні за змістом, повсякчас зверталися до табуйованих та драматичних тем минулого та сучасності. Світового визнання набули антивоєнні твори нашого земляка. Більшість із них було встановлено у Німеччині ще за життя автора. У 1974 році на центральній площі Касселя було відкрито «Пам’ятник загиблим від насильництва». У1979 році в Берліні з’являється пам’ятник жертвам одного із найбільш страшних концтаборів «Треблінка».

Згодом аналогічні пам’ятники Вадима Сідура з’явилися у Оффенбурзі, Хаґені, Констанці, Дюссельдорфі.

На початку 1970-х років Вадим Сідур розвиває власний ідейно-філософський напрямок  під назвою «ТРУНА-АРТ», створюючи ряд самобутніх скульптур та тематичних інсталяцій. Майстер працював над художньо-документальною стрічкою «ПАМ’ЯТНИК СУЧАСНОМУ СТАНУ», писав вірші, транслював тематику власних знакових скульптурних творів мовою оригінальної та естампної графіки.

Упродовж власної тридцятитрьохрічної творчої діяльності Вадим Сідур створив понад 500 скульптур та тисячі графічних і живописних робіт.

Похожие записи: