Діалог у просторі та часі -Музей українського живопису

Діалог у просторі та часі

У залах Музею українського живопису, де експонується виставка творів Марії Примаченко, ніколи не буває порожньо. Численних глядачів зустрічає не лише барвистий Всесвіт наївного малярства. Тут можна долучитися до майстер-класів від майстрів сучасного декоративного мистецтва, почути діалог у просторі та часі, який ведуть із Марією Примаченко сучасні художники, перекладаючи почуте мовою графіки та емалевого живопису.

Не став виключенням і вечір 7 грудня. Наразі — мистецька бесіда дніпровських мистецтвознавців Людмили Тверської та Олени Годенко-Наконечної зі студентами Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Однак долучалися до обговорення не лише майбутні спеціалісти, але й усі бажаючі, хто, як мовиться, завжди прагне знати більше.

Перша частина зустрічі означила столітній розвиток петриківської художньої школи, знайомлячи глядачів із творчістю найяскравіших народних майстрів від перших кроків на початку ХХ століття до сьогодення. Представлені у експозиції роботи Марії Примаченко вкотре наштовхнули глядача на численні роздуми стосовно системи світовідчуття, якою володіла мисткиня. Яких змін зазнала обрана майстринею для власних творів мова декору, долаючи шлях від сакрального значення до оповідного, як втілювалися у барвах епічні традиції українського народного фольклору, у який спосіб майстриня поєднувала віднайдені протягом тисячоліть спільні із багатьма світовими культурами філософські мотиви… Порушені питання вкотре привернули увагу до загальнонаціонального та світового феномену творчості Марії Примаченко.