День народження Музею. 2 роки - досвід, мудрість, молодість! -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

День народження Музею. 2 роки — досвід, мудрість, молодість!

Все починалося з амбітної мрії. Два роки тому, 11 жовтня 2013 року Музей вперше відкрив свої двері для відвідувачів.

 А вже сьогодні це - епіцентр культурного життя Дніпропетровська. У фондах музею вже більше 2000 художніх робіт. Це живопис, графіка та скульптура.


Основна експозиція Музею українського живопису присвячена творчості художників другої половини 20-го століття. Тут представлені роботи художників дніпропетровської школи: Георгія Чернявського, Михайла Кокіна, Миколи Родзина, Миколи Глущенка та інших.


 

Музейний простір живе активним життям. Виставкова діяльність, креативні проекти, гучні імена.

Наукова-діяльність музею.
Діяльність музею неможливо уявити без повноцінної науково-дослідної роботи. Консультації з теорії та історії образотворчого мистецтва, експертизи мистецьких творів відтепер доступні кожному відвідувачу. А головне – триває безстроковий копіткий процес вивчення музейного зібрання, що за рік значно поповнилося унікальними творами класиків та сучасників мистецтва України.

Колекцію графіки поповнили твори Олександра Данченка (1926-1993), Олексія Фіщенка (1920-2010), Анатолія Базилевича (1926-2005), Георгія Якутовича (1930-2000), Валентина Литвиненка (1908-1979).


Директор Музею українського живопису Сергій Бурбело з новими надходженнями графіки 

До музейних фондів надійшли живописні твори Андрія Потапенка, Володимира Ерліха, Анатолія Костенка, Петра Магра, Георгія Чернявського, Ігора Єрмолова, Якова Калашника.


Засновник Музею Олег Наумов та заступник директора, мистецтвознавець Людмила Тверська вивчають картини Ігоря Єрмолова 

Вечора пам’яті
Музей живе яскравими виставковими проектами. На тлі виставок творів класиків дніпропетровської школи живопису завжди проходять вечори пам’яті. Це привід згадати талановитих митців-земляків, відкрити їхні імена та творчість для загалу. Цьогоріч близькі та рідні, художники та мистецтвознавці згадали імена Петра Магра, Андрія Потапенка, Михайла Пушного, Анатолія Костенка, Миколи Боровського, Віктора Матюшенка.


На вечері пам’яті Петра Магра 

Мистецтвознавець Володимир Кулічихін веде вечір пам’яті Володимира Горбаченка

Вечір пам’яті Миколи Боровського

Виставкові проекти
Персональними виставками творів встигли заявити про себе наші сучасники: В’ячеслав Апет, Станіслав Юшков, Феодосій Гуменюк, Євген Логвіненко, Олександр Нем’ятий, Олександр Рєзнік, Анатолій Жежер, Олександр Самійленко, Василь Мірошниченко, Тетяна Охріменко, члени Дніпропетровського творчого об’єднання «Богдан».


 Народний художник України Феодосій Гуменюк

 На виставці В’ячеслава Апета

Відкриття виставки Євгена Логвиненка 

Знаковою стала виставка творів династії Чернявських, яка представила не лише пейзажі визнаного корифею дніпропетровської школи живопису – Георгія Чернявського, але й розкрила неповторність бачення та відчуття його послідовників - сина та онука митця Володимира та Костянтина Чернявських.


 Дипломи Музею Костянтину та Володимиру Чернявським

Грані творчості неординарного яскравого художника Якова Калашника відкрив масштабний міжмузейний виставковий проект, що об’єднав колекції Дніпропетровського художнього музею, Кіровоградського обласного художнього музею, зібрання Музею українського живопису та низку приватних колекцій. Вперше видано виключно повну монографію про митця, розкриваючи Якова Калашника як людину та художника.


Експозиція творів Якова Калашника

Значного резонансу набула виставка, що викликала істинний подив у європейського глядача. Експозиція ікон на ящиках з-під набоїв, уособлюючи єдність сакрального мистецтва та війни, стала водночас символічним та емоційним явищем для нашого прифронтового регіону…


Ікона для бійців АТО 

Пленери – цікавий та дієвий шлях до творчого зростання, нових експериментів та відчуттів, вражень та настроїв. Січеславський пленер-2014 об’єднав твори близько 60-ти художників - як істинних професіоналів, так і аматорів-початківців.


Підсумкова виставка «Січеславського пленеру» 

Береги Дніпра біля селища Мішурін Ріг надихнули на «Зимовий пленер». Андрій Карпович, Андрій Соколенко, студенти НАОМА Олександр Антонюк, Михайло Альперович, Олексій Омельченко, а також директор Музею українського живопису Сергій Бурбело привезли із мистецької подорожі численну кількість неповторних етюдів цьогорічної зими.


Учасники Зимового пленеру… 

...та їх творчий доробок

До Міжнародного Дня музеїв – виставка «Нічний пленер». Митці нашого міста натхненно відтворили загадкове та незвичне обличчя дніпропетровської ночі.


 

Значну роль у популяризаційній діяльності музею відіграє бібліотека, у зібранні якої є книги з історії та теорії світового, українського та російського мистецтва, персоналії художників, художні енциклопедії. Бібліотека доступна для кожного поціновувача образотворчого мистецтва. Небайдужі містяни досить часто беруть участь у безпосередньому поповненні бібліотеки цінними виданнями.

Досягнення та здобутки Музею
- VIII Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-фест» в Музеї історії Дніпродзержинська відзначився відкриттям Всеукраїнської художньої виставки «Україна у знаках та символах». У концепцію експозиції вдало вписалися живописні твори дніпропетровського художника Олександра Нем’ятого. Образи легендарного козака Мамая, створені із натхненням та мінливим настроєм.


Олександр Нем’ятий та його Мамаї 

- Престижний конкурс молодих живописців «Germinal», організований Дніпропетровським художнім музеєм, зібрав талановитих сучасників. 27 молодих митців, крокуючи до власних мистецьких вершин, змагалися між собою у рамках яскравої динамічної виставки живопису. Перемогу вибороли директор Музею українського живопису Сергій Бурбело та Світлана Маркітанова.


Переможна робота Сергія Бурбело «Крим. Україна. 2015» 

- IV Всеукраїнський музейний фестиваль, що проводився у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І.Яворницького, подарував 82 музеям України 7 днів для обміну досвідом, живого спілкування та отримання нових вражень для майбутніх творчих звершень. Цьогорічна тема – «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї». Наш музей представив незвичайний проект – «Зала однієї картини». Її основне концептуальне мета - донести до глядача авторський задум. Людина концентрує увагу на певній картині та слухає мистецтвознавчий аналіз твору у аудіоверсії.


 

Школа Мистецтв.
Емоції на полотно. Колір. Палітра. Композиція. Ви мріяли навчитися малювати? Професійні - художники педагоги готові ділитися знаннями. Усі необхідні матеріали дає музей. Від студійців - лише бажання творити. Учні кажуть: для когось ці заняття - крок уперед, а комусь - неймовірне психологічне розвантаження.


 Заняття веде Світлана Маркітанова

Мистецтвознавчі лекції.
Традиційні лекції, що відбуваються у музеї двічі на тиждень збирають справжніх поціновувачів класичного мистецтва. Художник: життя та творчість майстра. Обговорення знакових робіт та цікавих фактів біографії. В епоху інтернету, коли доступна будь-яка інформація, здається, - усе на долоні. Втім, музейні лекції - це абсолютно інший формат спілкування.


Лектор - мистецтвознавець Володимир Маліков 

Кінозал: Затишний куточок для занурення у світ синемалогії. Кава, сутінки і … кіномистецтво. У кінозалі музею демонструють відео-класи по живопису. Тут можна переглянути фільми із серії “Гармонія Класики”. Це розповідь про шедеври світового живопису під акомпанемент класичної музики та цикл просвітницького проекту «Енциклопедія», що охоплює різні сфери історії, науки та мистецтва. Цикл програм про життя та творчість знакових персон царини мистецтва та науки. А також фестивальні та арт-хаусні стрічки.

Майстерня художньої емалі.
Картини у техніці гарячої емалі - це один з найдревніших напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Талановиті фахівці в цій царині відтепер відроджують емальєрне мистецтво у Дніпропетровську. На базі майстерні Музею регулярно проходять симпозіуми емальєрів. Майстри з різних куточків України та Європи збираються разом аби ділитися досвідом і творити. Унікальну можливість зрозуміти та опанувати усі тонкощі цієї техніки мають відвідувачі майстер-класів у майстерні.


Учасники симпозіуму емальєрів 

 

Музей художньої емалі.
У стінах Музею українського живопису відкрито єдиний в Україні Музей художньої емалі. За усіма законами музейної справи. Колекція унікальна і постійно поповнюється шедеврами від найкращих українських емальєрів. Сьогодні до емалі звертаються українські художники різних спеціальностей монументалісти, живописці, графіки, скульптори, ювеліри, бо вбачають у цій техніці нові можливості для втілення своїх творчих задумів. Вироби з емалі стійкі до температурних перепадів та практично непідвласні руйнуванню з часом.


Відкриття Музею художньої емалі 

 

 

Майстерня друкованої графіки ПОРОГИ.
Друкована графіка - це популярний у всі часи художній напрямок. Шляхом тиражування зображення митець реагує на актуальні події. Малюнок демонструє характер, темперамент, настрій художника. Мова графіки заснована, головним чином, на виразних можливостях лінії, штриха, плями, фону основи, з яким зображення утворює контрастне або нюансне співвідношення. Дніпропетровські майстри - відроджують старі традиції та вчать тих, в кого до цього виду мистецтва лежить душа. Майстерня ПОРОГИ має амбітній план - створення Музею друкованої графіки.


У майстерні господарює Андрій Соколенко

 

 

Перший фестиваль сучасного мистецтва «Дніпровський колайдер»
Музеї українського живопису ініціював проведення Першого фестивалю сучасного мистецтва «Дніпровський колайдер». Фестиваль спрямований на формування нових комунікацій, нового розуміння сучасних процесів у мистецтві, на подолання розбіжностей між елітарним та масовим. У рамках фестивалю в залах музею експонуються роботи молодих сучасних художників. Два тижні у творчому просторі музею вирує атмосфера креативу та свята. Інсталяції, перфоманси - задають особливу мистецьку тональність та спонукають гостей до роздумів.


 

 

 

Благодійний напрямок Музею.
АРТ - терапія для бійців Мистецтво можливо світ і не врятує, але однозначно може зробити кращим. Музей періодично влаштовує виставки-продажі картин, а виручені гроші спрямовує на підтримку переселенців зі Сходу. І у рамках однієї з виставок стартувала акція під назвою: «Лікарі рятують тіло, а мистецтво - душу»! Музей почав збирати гроші для придбання матеріалів для малювання …бійцям АТО. Уроки малювання у шпиталі, за вчителів - художники-волонтери навіщо? АРТ-терапія - дієвий спосіб подолання «військового синдрому». Бійці завзято узялися за пензлі. Коли назбиралася виставка. Музей провів Благодійний Аукціон. Усі виручені гроші - на продовження військово-мистецького проекту.


 

 

 

Музейний провулок
Музейний провулок це місцина між Музеєм та Троїцьким собором. Зв’язує вулицю площа Червона з площею Героїв Майдану. Раніше, це було захаращене підворіття. А тепер провулок - культурний центр міста. Музей привів до ладу провулок і дав йому друге життя, вдихнувши мистецьку атмосферу. Майданчик Музейного провулку тепер своєрідний плацдарм для реалізації креативних проектів: симпозіумів, фестивалів та паблік-токів творчої молоді з усієї України.


 

 

 

Вже скоро музей відкриє нову форму екскурсій - до музейних фондів.
Фонди Музею українського живопису - це унікальна скарбниця. Імениті художники Дніпропетровської школи. Живопис. Графіка. Більше 1500. Георгій Чернявський, Михайло Кокін, Микола Родзин, Микола Глущенко, Яків Калашник, Петро Магро, Віктор Матюшенко, Станіслав Юшков та інші талановиті майстри пензля. Втім, у наших фондах картини не заручники. Вільний доступ до них має кожен відвідувач. Музей українського живопису робить екскурсії до фонду. Групові чи індивідуальні. Для школярів, студентів, поціновувачів, тих, хто працює над науковими роботами в царині мистецтва. Адже коштовностями потрібно хизуватися, а не дозволяти припадати пилом від виставки до виставки.

Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Вхід - вільний
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168

Похожие записи: