Анонс: з 14 березня працюватиме виставка «Муза і майстер» -Музей українського живопису

Анонс: з 14 березня працюватиме виставка «Муза і майстер»

Музей українського живопису гостинно приймає чудові твори відомого митця Феодосія Гуменюка та його дружини Наталії Павленко, відкриваючи 13 березня виставку «Муза і майстер».

Творчий доробок Феодосія Гуменюка гармонійно поєднує авангард із традиціями. Виразна декоративність та надзвичайна образність властиві творам майстра. Вдалий композиційний лад, сполучення просторів, гармонійне співіснування героїв, довершеність орнаментів, а також відчуття ритму, кольору, фактури якнайкраще характеризують художньо-образну мову робіт Феодосія Гуменюка. Тематика його творчості звертається до істинної української ментальності.
Феодосій Гуменюк вдало експериментує із техніками. Акварель, пастель, графітний та кольорові олівці – художній арсенал, що дав змогу автору створити неперевершені роботи у царині графіки.
77 творів, представлених у експозиції виставки, розкривають повноту таланту та творчої наснаги Наталії Павленко та Феодосія Гуменюка, поєднаних долею та мистецтвом.

Ф. Гуменюк. «Повернення з поля». Папір, акварель

Ф. Гуменюк. «Натюрморт», 1984. Папір, туш

Гуменюк Феодосій Максимович
Народився 6 вересня 1941 року у с Рибчинці Вінницької області.
1959-1965 – навчався у Дніпропетровському художньому училищі.
1965 – 1971 – студент Ленінградського інституту живопису, скульптури та архітектури ім. І.Ю.Рєпіна.
1972 – 1976 – викладач у Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. В. Мухіної.
1974 – участь у першій виставці нонконформістів у Ленінграді.
1975 – організатор та учасник першої виставки українських неофіційних художників у Москві.
З 1977 року мешкає у Дніпропетровську, через 6 років повертається із родиною до Ленінграду.
1984 – член Спілки художників Росії.
З 1992 року оселяється у Києві.
1993 – член Спілки художників України.
1995 – лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.
1995 – здобуває звання Заслуженого діяча мистецтв України.
2000 – професор кафедри живопису і композиції Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.
2009 – удостоєний звання Народного художника України.

Ф. Гуменюк. «Полковий хорунжий», 1993. Папір, акварель

Твори Феодосія Гуменюка експонувалися на 15 персональних виставках у багатьох містах світу. З творчим доробком майстра знайомилися шанувальники мистецтва у Торонто, Вінніпезі, Оттаві (Канада), Нью-Йорку (США), а також у Києві, Львові, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Вінниці, Хмельницькому, Чернівцях, Кам’янець-Подільському. Він був учасником близько 20 колективних виставкових проектів.

Ф. Гуменюк. «Святий Юрій». Папір, пастель

Павленко Наталія Митрофанівна (24 березня 1951, Зарічне — 14 січня 2008) — українська художниця.
Народилася 24 березня 1951 року в селі Зарічному Бутирліновського району Воронезької області.
1970 - студентка фізико-математичного факультету Ленінградського університету. Через два роки перериває навчання.
1973 - виходить заміж за художника Феодосія Гуменюка.
Протягом 1977–1983 років, перебуваючи у Дніпропетровську, працювала художником-оформлювачем на художньому комбінаті.
1978–1984 - навчалася у Ленінгадському художньому інституті імені І. Ю. Рєпіна на мистецтвознавчому факультеті.
З 1993 року разом із чоловіком проживала у Києві, працювала науковцем у Музеї Івана Гончара.
Твори мисткині експонувалися на виставках у Києві, Москві, Санкт-Петербурзі. В означених містах у приватних колекціях зберігається творче надбання Наталії Павленко.