Анонс: виставка до 90-річчя А. І. Потапенка -Музей українського живопису

Анонс: виставка до 90-річчя А. І. Потапенка

Виставка творів заслуженого художника України Потапенка Андрія Ілліча (1925-2011), присвячена його 90-річчю в січні 2015 року, вперше проводиться без самого автора. Ця виставка – данина пам’яті митця та його творчості.

В Музеї українського живопису на виставці представлені понад 30 робіт А. І. Потапенка, ще 30 картин зберігаються в родині художника.

Ще змалку – в 10 років Андрій обрав шлях художника: навчався в художній студії при заводі ім. Петровського, а в 13 років вступив до Дніпропетровського художнього училища. Його вчителями були: М. М. Панін, М. С. Погребняк, І. Б. Шутуров.
Війна перервала мирне життя та навчання. На фронт Андрій Потапенко пішов в 1943 р., коли йому виповнилося 18 років, і коли був визволений від фашистів Дніпропетровськ.
Війна… фронт… поранення… на все життя відзначилися в свідомості художника, і, тим більш пронизливо його картини відображають спокійну одвічну красу і гармонію природи, яка протистоїть хаосу і руйнації війни.

А. І. Потапенко

А. І. Потапенко художник-пейзажист: ліричні пейзажі відтворюють Кавказ і Крим, Середню Азію та Грецію, але серце віддане Україні – її величезним просторим ланам, Дніпру та Орілі, Чернігівщині та Закарпаттю, любому Могилеву що поблизу Царичанки. Як художник епохи соціалістичного реалізму він багато творів присвятив індустріальній міці Дніпропетровщини.

"Набережна. Будівництво моста", 1965. Полотно, олія

"Над Дніпром". Полотно, олія

"Гурзуф. Виноградники", 2009

В своєму творчому житті Андрій Ілліч був завжди активним і брав участь (з 1957 р.) у багатьох республіканських і всесоюзних виставках. Великого успіху мала персональна виставка в Києві в 1981 р., після якої він отримав звання Заслуженого художника УРСР. Останню виставку художник відкривав на своє 85-річчя, у 2010 році в Дніпропетровському художньому музеї, де були представлені 125 картин. До останнього дня свого життя Андрій Ілліч Потапенко працював і був сповненим творчими планами.

"Останній сніг". Полотно, олія

За своє життя і творчість А. І. Потапенко мав дружні стосунки з художниками свого часу, однодумцями, сусідами по творчій майстерні: Чернявським Г. Г., Кокіним М. О., Родзіним М. І., Матюшенко В. І., Філоненко В. Д., Магро П. І., Костенко А. О., Горбаченко В. С., Тальським Л., Білополим І. А., Шустерманом Р., Ткачем А. С.; а останнім часом з більш молодими художниками – Мальцевим А., Ісаєвим С., Юшковим С., Єгоровой А., Даніловим В.
Творчість Потапенка А. І. досліджували мистецтвознавці Дніпропетровського художнього музею Лариса Бондарь, Людмила Богданова, Людмила Тверська, свої вірші присвячували Леся Степовичка та Віктор Корж.

"Над Дніпром". Полотно, олія

Виставка творів А.І. Потапенка буде працювати з 10 січня по 8 лютого 2015 р. в Музеї українського живопису за адресою: вул.Червона площа, 5-А.

Музей працює с 11:00 до 19:00. Вихідні – понеділок, вівторок
Тел.32 04 31. Моб. 096 610 37 96