Анонс: дивна доля Павла Федотова -Музей українського живопису

Анонс: дивна доля Павла Федотова

Цикл лекцій, присвячений життю та творчості художників-іменинників липня, має у своєму арсеналі багато цікавого.

Чим запам’ятався для загалу Павло Андрійович Федотов (1815 – 1852) - живописець та графік, академік живопису, яскравий представник романтизму, один із засновників критичного реалізму? Стрімкі повороти долі митця не можуть не викликати істинного подиву та захоплення. На зміну військовій службі у життя художника увійшло служіння мистецтву.

Павло Андрійович Федотов. «Свiжий кавалер». 1846

Він брав уроки живопису у викладачів Петербурзької Академії мистецтв. Почав із карикатур, а згодом змальовував у сатиричній та гротескній формі явища повсякдення. Нерідко визнаного майстра називали не інакше, як справжнім «Гоголем у мистецтві». Строкатим та своєрідним тогочасним життям художник милувався, виливав на полотна почуття, сповнені радості чи страждань.

Павло Андрійович Федотов. «Сватання майора». 1848

Павло Андрійович Федотов. «Снiданок аристократа». 1849-50

Чекаємо усіх 5 липня 2015 року о 16:00 у галереї-кафе «Ван Гог».

Вхід вільний.

Адреса музею: м. Дніпропетровськ, вул. Червона площа, 5-А.
Тел.: /096/ 610 37 96, /099/ 068 31 68, /0562/ 32 04 31