Абстракціонізм - головний напрямок сучасного мистецтва -Музей українського живопису

Абстракціонізм — головний напрямок сучасного мистецтва

22 травня в рамках фестивалю «Дніпровський колайдер» у Музеї українського живопису відбувся майстер-клас Даши Сури «Робота з уявою».

Даша Сура - відома дніпропетровська художниця. Головне для неї у творчості - повна віддача власне процесу. Радикально? Втім, такий підхід робить її роботи такими, які впізнають. Полотна Даши Сури - яскраві, сповнені динаміки, вони притягують увагу і дають особливе емоційне відлуння у душі кожного.

«Робота з уявою» - так художниця назвала власну лекцію. «Що є уява?», - питає Даша сама себе і присутніх. Ніби - це щось таке з дитинства, притаманне лише малечі. Даша не згодна. Уява - це над свідоме. Це те, чим наповнений внутрішній світ людини. Дуже часто - ми - живемо увімкнувши лише свідомість, без емоцій, без переживань, без інтуїції. А не варто. Художник - накопичує, концентрує, акумулює творчу енергію а далі - розміщає образи та ідеї - на зображальній поверхні. Живопис - це тихе мистецтво. Говорить - колір. Даша Сура зауважує: нині західне мистецтво впало в матеріальні артефакти. Художники відходять від зображальної поверхні. Виказують своє бачення інсталяцією, перфомансом. Залучають - об’єкти, різні матеріали: пластик, квіти, папери, сміття. Художниця каже - все це - відволікання свідомості. І додає, що віддана полотну. Ставить перед собою мету: писати так, аби розкрити глибину. Тоді яскравий шар фарби стає прозорим.

В одну з робіт - Даша інтегрувала жіночі гігієнічні прокладки. Глядач - відгукнувся. По різному. Когось наявність таких жіночих атрибутів - обурила, хтось - лишився у захваті. Даша пояснює: «Прокладки - мають магічну складову. Бо кров - це астральний план. А його не помічати не можна». Тобто навіть у цих елементах, що їх художниця додала до картини, закодований певний зміст. Жінка-кров-репродуктивна функція-секс- заборона аборту. Художниця нагадує, красномовно промовляє: інтимний зв’язок чоловіка та жінки - це сакральне явище! Святе дійство. Тому аборт - приміром - абсолютна катастрофа. Даша Сура упевнена: нині відбуваються речі, які раніше свідомості не відкривалися. Закрити вуха і не чути - не можливо. Художникові й поготів. Знання нас рятують. Втратити зв’язок з тонким світом - не можна. Саме абстракція, - на думку Даши Сури, - займає головну позицію у напрямку сучасного мистецтва, бо сповнена духовністю.

Ірина Скосар, журналіст

{loadposition video_player}