4 проекти Шаленного вперше показують у Дніпропетровську -Музей українського живопису

4 проекти Шаленного вперше показують у Дніпропетровську

Источник: http://artsvit.dp.ua

В галереї АРТСВІТ Микита Шаленний представлає 4 проекти, які раніше були презентовані на арт-майданчиках Києва, Відня, Любліна та Чикаго.

Творчість Микити Шаленного цікава передусім тим, що, працюючи з різними медіа та формами, він не просто констатує факти актуальних подій, а вдається до їх глибокого аналізу. «Предмет мого мистецтва – я сам, люди, які мене оточують, те, що відбувається з суспільством…»

В галереї АРТСВІТ Микита Шаленний представляє 4 проекти, які раніше були презентовані на арт-майданчиках Києва, Відня, Любліна та Чикаго. Більшість із них вперше і, мабуть, востаннє побачить дніпропетровська публіка.

- «Самотність» (2011, PinchukArtCentre, Київ; арт-центр «Квартира», Дніпропетровськ);
- «Катапульта» (2013, Інститут проблем сучасного мистецтва, Київ; «Відкрите місто», Люблін; Künstlerhaus, Відень);
- «Сучасний український ландшафт» (2014, Мистецький Арсенал, Київ; UkrainianInstituteofModernArt, Чикаго);
- «Четверте парадне» (2014, Національний музей Тараса Шевченка, Київ).

Живописна серія «Самотність» ілюструє історію звичайної людини в умовах глобалізації. Три інші проекти: «Катапульта», «Сучасний український ландшафт» та «Четверте парадне» нерозривно пов’язані між собою, бо розгортають тему Середньовіччя, що, на думку автора, не завершилось і сьогодні.

«Те, що відбувається зараз у всьому світі, в тому числі й в Україні, те, які форми приймають народні протести, апеляція до містики, до ідеї грубої сили, до національних міфів, до ірраціонального – змушує констатувати, що середньовічна ментальність жива донині», – Костянтин Дорошенко, арт-критик, куратор.

Виставка триватиме до 21 березня.
Вхід вільний.
Адреса: Дніпропетровськ, вул. Артема, 4а