25 річниця Незалежності, або Як Музей відсвяткував державне свято. -Музей українського живопису

25 річниця Незалежності, або Як Музей відсвяткував державне свято.

24 серпня. Виставка робіт Михайла Дерегуса та Олександра Данченка. Традиційний показ німого кіно. Вечір пам’яті художника Володимира Жугана. У Музейному саду виступала молодь - поетичне об’єднання «УМЛАУТ» та рок-гурт «Кімната Гретхен».

У цей день відбувся вечір пам’яті знаного дніпровського художника Володимира Жугана.

Талановитий живописець. Майстер настрою природи. Його роботи у кожному пробуджують почуття єднання та гармонії з природою.

90 років від дня народження. Володимир Олександрович народився 27 серпня 1926 року в селі Лихівка біля Дніпра. Майстерність Жугана відточувалася щороку. Він учасник обласних та республіканських виставок. Саме цей художник став першим художником Дніпродзержинська, що отримав звання «Заслужений художник України».

Переглянути роботи художника можна наразі у залі постійної експозиції на першому поверсі музею.

1

2

3

4

5

6

7

9

8

У бібліотеці на першому поверсі Музею відкрито міні-виставку графічних робіт видатних українських митців Михайла Дерегуса та Олександра Данченка. Близько 10 робіт. Переважно – офорти. Знавці оцінили. Рідкісна і складна техніка. Майстерно й професійно.

11

12

13

Через негоду традиційний показ Німого кіна перебазувався з саду на перший поверх Музею. У день народження країни дивилися українські стрічки – «Ягідка кохання» Олександра Довженка та «Вечори на хуторі біля Диканьки».

21

22

23

24

Вже у сутінках у Музейному саду виступала молодь. Поетичне об’єднання «УМЛАУТ» та рок-гурт «Кімната Гретхен». Роком заснування групи її учасники вважають 2008 рік.  Тоді вони уперше заявили про себе на «Мазепа Фесті». У травні 2006 року гурт «КІМНАТА ГРЕТХЕН» (тоді ще — субпроект музикантів кількох альтернативних дніпропетровських колективів) дебютував у рідному місті, отримавши запрошення від організаторів всеукраїнського промо-туру київського гурту «ТОЛ». У 2013 вийшов другий студійний альбом «Прямий Ефір», над яким команда працювала близько півроку. Від лірично-романтичних пісень, що були присутні на попередніх релізах, хлопці вирішили відмовитись на користь важчого звучання.

31

33